24.01.2019/23:32

Tomasz Suchański, prezes Żabki: W 2019 r. niedziele niehandlowe uderzą handel jeszcze mocniej

Tomasz Suchański, prezes spółki Żabka Polska w rozmowie z money.pl wskazał, że ograniczenie handlu w niedzielę, a za rok praktyczny zakaz handlu w niedzielę, nie są bez wpływu na polski mały i średni biznes, co widać w statystykach. Już dziś mówi się o 8 - 10 tys. sklepów, które zamknęły się w całej Polsce. Taki skutek gospodarczy ma ustawa i cała branża handlowa mówiła o tym od samego początku.

Przypomnijmy, że od stycznia 2019 r. ograniczenie handlu w niedzielę się rozszerzyło o kolejny dzień, handel w zasadzie obowiązuje w jedną niedzielę w miesiącu. Tomasz Suchański powiedział, że wszystkie negatywne konsekwencje ustawy, które obserwowaliśmy w ubiegłym roku, uderzą -  niestety - w tym roku mocniej.

Szef Żabki podkreślił w rozmowie z money.pl, że im mniej handlu w niedziele, tym gorzej w sektorze handlowym, a zwłaszcza u małych i średnich. I już niebawem konsumenci zaczną zwracać uwagę na fakt, że lokalne, osiedlowe sklepiki po prostu nie wytrzymują konkurencji. Dyskonty i duże sklepy intensyfikują w piątki i soboty akcje marketingowe i są w stanie przy takim ruchu zaoferować ogromne promocje, których mali nie przezwyciężą ofertą w żaden sposób.

Prezes Żabki zwraca też uwagę, że branża handlowa wciąż czeka na pełne wyjaśnienie proponowanych zmian w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele. Projekt nowelizacji ustawy ugrzązł w Sejmie i nie zanosi się na to, aby prace nad nim zostały szybko wznowione.

Więcej na money.pl.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Janek od Ojca Tadeusza 25.01.2019

    NIech się pomodlą z Rydzykiem. To pomoże.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.