22.08.2019/16:11

Tomasz Waligórski, prezesem sieci Textilmarket. Czy doświadczenia z Biedronki pozwolą mu wyprowadzić firmę na prostą?

Tomasza Waligórski, objął funkcję prezesa zarządu spółki TXM w restrukturyzacji, do której należy sieć sklepów odzieżowych Textilmarket.

21 sierpnia 2019 roku Rada Nadzorcza TXM S.A. w restrukturyzacji powołała do zarządu spółki Tomasza Waligórskiego powierzając mu pełnienie funkcji prezesa zarządu spółki począwszy od dnia 21 sierpnia 2019 r.

Tomasz Waligórski ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie handlu i sprzedaży detalicznej, które zdobywał w ramach piastowania kluczowych stanowisk kierowniczych m.in. w Jeronimo Martins Polska, Polomarket, czy Grupa Eurocash.

W latach 2018 - 2019 pracował w firmie Grupo Zahara SGPS z Angoli jako członek zarządu, wiceprezes ds. operacyjnych był odpowiedzialny za logistykę, łańcuch dostaw, sieć sklepów, dział zakupów i importu.

W latach 2016-2018 w Eurocash S.A. pełnił funkcję dyrektora ds. sieci detalicznej, a następnie jako dyrektor ds. zakupów centralnych odpowiadał za zawieranie umów z największymi dostawcami na rynku hurtowym. W latach 2013-2015 był prezesem zarządu Polomarket.

Tomasz Waligórski uzyskał tytuł Executive MBA na Universidade Católica Portugesa oraz ukończył Advanced Management Program (Insead, Fontainebleau), studiował na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • MajKa 23.08.2019

  Bardzo dobry menager, może być dużą szansą dla spółki.

 • Jpf45 23.08.2019

  Bardzo dobry ruch. Oby zdążył

 • mxc 23.08.2019

  dla TXM i Redana szansy już nie ma. Ryba jest zepsuta od głowy, dwa ten biznes już nie zatrybi ( za duża i za mocna konkurencja która przystąpiła do ofensywy Kik, Pepco, Action ), plus w większości słabe lokalizacje w dziwnych obiektach. Kropka

 • sceptyk 22.08.2019

  W końcu jest jakaś szansa przed TXM

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.