05.03.2020/13:55

Tomasz Waligórski zrezygnował ze stanowiska prezesa sieci TXM

Tomasz Waligórski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu spółki TXM S.A. w restrukturyzacji. Funkcję prezesa zarządu pełnił od 21 sierpnia 2019 r. 

Były szef TXM ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie handlu i sprzedaży detalicznej. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze m.in. w Jeronimo Martins Polska, Polomarket, czy Grupa Eurocash.

Spółka zarządzająca siecią sklepów Textilmarket od pewnego czasu wdraża działania naprawcze. Pod koniec listopada 2019 r. zawarła z bankami umowę restrukturyzacyjną, która będzie obowiązywać maksymalnie do końca 2026 r. Ma to zapewnić stabilne finansowanie w kolejnych okresach. 

W lutym 2020 r. sędzia-komisarz ustanowiony w przyspieszonym postępowaniu układowym spółki TXM stwierdził prawomocność postanowienia z dnia 15 stycznia 2020 r. w przedmiocie określenia trybu przeprowadzenia głosowania nad układem.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.