17.10.2020/09:49

Top 10 tygodnia: nowe obostrzenia w handlu, Allegro, Tesco, Aldi, Eurocash, Intermarche, i podatek od handlu

W tym tygodniu na giełdzie zadebiutowało Allegro, poznaliśmy najlepsze sklepy i drogerie roku, a handel znowu musiał zmierzyć się z prawnymi ograniczeniami spowodowanymi koronawirusem. Co jeszcze się wydarzyło?

Rząd wprowadza limit 5 klientów na kasę w sklepach w strefie czerwonej!

Wraca limit osób przebywających w sklepie – maksymalnie do pięciu klientów na jedną kasę - a także inne obostrzenia. Premier i minister zdrowia ogłosili w czwartek podczas konferencji prasowej ustalenia podjęte podczas Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Większość z nich, w tym limit klientów w placówkach handlowych, zacznie obowiązywać już w sobotę 17 października.

Druga fala koronawirusa: klienci zaczynają panikować, znowu kupują na zapas. Zmienia się struktura koszyka

W czwartek Ministerstwo Zdrowia oficjalnie potwierdziło ponad 8 tys. nowych pacjentów zakażonych koronawirusem. Z dnia na dzień bite są kolejne rekordy. Do sklepów i aptek powróciły godziny dla seniorów a rząd zastanawia się nad wprowadzeniem częściowej prohibicji, zamknięciem targowisk oraz ogranicza działalność lokali gastronomicznych i klubów. Wszystkie te zmiany pilnie śledzą konsumenci, którzy znowu powrócili do robienia zapasów.

Wracają godziny dla seniorów w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach! Jest decyzja rządu

Aby zapobiec narażaniu seniorów na zakażenie koronawirusem, rząd ponownie wprowadza tzw. godziny dla seniorów - ogłosił w sobotę, 10 października premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Udogodnienia dla osób starszych będą obowiązywały od godziny 10 do 12 w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach począwszy od czwartku 15 października br.

Debiut Allegro na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy i analitycy spodziewają się rekordów

Największa polska platforma e-commerce debiutuje dzisiaj na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sądząc po wynikach emisji akcji, podczas pierwszej sesji można się spodziewać rekordowych notowań.

Rzecznik generalna TSUE: Polski podatek od sprzedaży detalicznej nie narusza prawa UE w zakresie pomocy państwa!

Zarówno polski podatek od sprzedaży detalicznej, jak i węgierski podatek od reklam, nie naruszają prawa Unii Europejskiej w zakresie pomocy państwa - uznała rzecznik generalna TSUE Juliane Kokott. W przedłożonych w czwartek opiniach rzecznik  generalna zaproponowała, aby Trybunał oddalił odwołania Komisji i utrzymał w mocy wyroki Sądu UE.

Jacek Owczarek, Eurocash: Jest naszym marzeniem, żeby każdy sklep wyglądał inaczej

Każdy sklep wyglądający inaczej - to marzenie Eurocashu, jak wskazał podczas Retail&FMCG Congress 2020 Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash.

Aldi w Polsce z prawie 18 proc. wzrostem przychodów w 2019 roku

Aldi, który kilka miesięcy temu zadeklarował intensywny rozwój w Polsce, już w 2019 r. osiągnął całkiem przyzwoity wzrost przychodów. Firma uzyskała prawie 1,5 mld zł, o 17,7 proc. więcej niż w 2018 r., kiedy przychody wyniosły prawie 1,26 mld zł.

Najważniejsze nagrody polskiego handlu wręczone! Poznaj laureatów Retail Business Awards oraz konkursów Market Roku i Drogeria Roku 2020

Nagrody Retail Business Awards, przyznawane wspólnie przez Business Centre Club i Wydawnictwo Gospodarcze oraz nagrody w konkursie Market Roku i Drogeria Roku trafiły do laureatów. 12 października br. najbardziej zasłużeni dla polskiego handlu odebrali statuetki.

Marc Dherment, Grupa Muszkieterów: wierzymy w format supermarketu, nie ścigamy się z dyskontami

Marc Dherment, Dyrektor Generalny ITM Polska mówił podczas RFC2020 o strategii asortymentowej sieci Intermarche oraz zdradził,  czy pandemia koronawirusa miała wpływ na jej kształtowanie.

Tesco kurczy się coraz bardziej. W ciągu roku przychody w Polsce stopniały o 26 proc.

Tesco w roku finansowym 2019/20 uzyskało jedynie 7,79 mln zł przychodów, aż o 2,7 mld zł mniej niż rok wcześniej i o 3,9 mld zł mniej niż dwa lata wcześniej. Strata finansowa netto za rok obrotowy trwający od 1 marca 2019 r. do 29 lutego 2020 r. wyniosła 631 482 tys. zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także