23.01.2021/08:50

TOP 10 wiadomości tygodnia: Alibaba, Lidl, Biedronka, Carrefour, Kaufland, InPost, Douglas

Kolejny tydzień i kolejna wiadomość o gigantycznym znaczeniu dla polskiego rynku handlowego - a konkretniej rynku e-commerce. Chiński gigant Alibaba przygotowuje się do uruchomienia własnej sieci automatów paczkowych w naszym kraju. Czy "alibabomaty" staną się poważną konkurencją dla paczkomatów InPostu?

1. Alibaba ma niespodziankę dla InPostu? Gigant e-handlu szykuje się do rozwoju własnej sieci automatów na paczki w Polsce!
Alibaba, chiński gigant e-handlu, szykuje się do rozwoju własnej sieci automatów paczkowych w Polsce - dowiedział się nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl.

2. Lidl wypłaci premie pracownikom, którzy zaszczepią się przeciwko COVID-19
Niemiecki dyskonter, a konkretniej jego amerykański oddział, w bardzo wymierny sposób zachęca personel do szczepień. Każdemu pracownikowi ze Stanów Zjednoczonych, który się podda szczepieniu, Lidl gwarantuje 200 dolarów, czyli ok. 750 zł ekstra.

3. Biedronka ma już 3750 kas samoobsługowych w ponad 1100 sklepach
Biedronka w minionym roku zainstalowała ok. 2,5 tys. kas samoobsługowych w 750 sklepach. Dzięki temu na koniec 2020 r. dyskontowa sieć dysponowała ok. 3750 tego typu urządzeniami w ponad 1,1 tys. placówkach handlowych.

4. Podatek od sprzedaży detalicznej – rozporządzenie z nowym wzorem deklaracji czeka na podpis ministra finansów
Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie wzoru deklaracji podatkowej o wysokości podatku od sprzedaży detalicznej.

5. Kaufland podniesie pensje kasjerom. Niektórzy zarobią nawet ponad 4 tysiące złotych
Do 4,1 tys. zł złotych brutto wyniesie pensja kasjera-sprzedawcy w niektórych lokalizacjach. Będzie ona uzależniona również od stażu pracy. Podwyżki wejdą w życie od 1 marca tego roku.

6. Na rynku pizzerii rośnie sieciowy gigant. Dominium by Domino’s ma strategię na trudne czasy
Po połączeniu dwóch firm sieć liczy 126 lokali i jest trzecią pod względem wielkości siecią pizzerii w Polsce. Firma planuje dalszy rozwój we franczyzie i zmianę szyldu lokali na Dominium by Domino’s.

7. Teraz to politycy będą decydować, czy sieć handlowa może zostać sprzedana [FELIETON]
Wystarczyło, że francuski rząd pogroził palcem, a kanadyjski właściciel Circle K grzecznie wycofał z planów przejęcia sieci Carrefour. Ten precedens to sygnał, że państwa w najbliższych latach mogą odgrywać aktywniejszą rolę na rynku fuzji i przejęć, blokując niektóre transakcje z przyczyn politycznych.

8. Sieć drogerii Douglas zamknie 500 sklepów w Europie. Firma skupi się na sprzedaży online
Plany Douglasa dotyczące zamknięcia sieci sklepów są bardzo zaawansowane. Według doniesień prasy niemieckiej, w całej Europie ma zostać zamkniętych nawet 500 perfumerii. Spodziewane jest również zamknięcie wielu oddziałów w Niemczech.

9. Związkowcy: Carrefour po cichu wprowadza zmiany w warunkach pracy i płacach. Sieć rozszerza także zakres zadań pracowników
Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności, skierował pismo do władz sieci Carrefour Polska, w którym wyraził swoje zaniepokojenie potencjalnymi zmianami wynagrodzeń pracowników oraz nowym zakresem obowiązków.

10. InPost nie zwalnia tempa. Sieć paczkomatów urośnie nawet do 15,5 tys. lokalizacji w Polsce
Liczba paczkomatów InPost w Polsce ma się zwiększyć z 10,7 tys. do 15,5 tys. Firma pod koniec stycznia zadebiutuje na giełdzie w Amsterdamie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także