24.10.2020/10:00

TOP 10 wiadomości tygodnia: Biedronka, Dino, Tesco, Eurocash, druga fala epidemii, zakaz handlu w niedziele

Druga fala pandemii coraz mocniej uderza w gospodarkę. W minionym tygodniu w handlu już obowiązywały limity klientów a także skrytykowane przez branżę godziny dla seniorów. Przeczytaj, co jeszcze istotnego wydarzyło się w minionych dniach.

1. Franczyzowe sklepy Biedronka będą otwarte w niedziele z zakazem handlu! Pierwszy właśnie ruszył [NASZ NEWS]
Biedronka uruchomiła w czwartek sklep w Dobrzycy niedaleko Kalisza. To tylko z pozoru mało istotny news o pojedynczym otwarciu. Jak bowiem ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, jest to placówka franczyzowa, która będzie czynna również w niedziele objęte zakazem handlu!

2. Sieć Groszek zmienia logo i wprowadza nową aranżację wnętrz sklepów
Groszek, jedna z największych w Polsce sieci sklepów franczyzowych działająca w ramach Grupy Eurocash obchodzi właśnie swoje 20-lecie. Z tej okazji jej sklepy zyskają nowy logotyp, identyfikację wizualną i nową aranżację wnętrza.

3. Które sieci supermarketów mają sklepy w najatrakcyjniejszych lokalizacjach? Fatalny wynik sieci Dino! Jak to możliwe?
Według badania firmy GFK najbardziej atrakcyjnie zlokalizowane supermarkety mają sieci Carrefour, Top Market i Tesco, a najmniej atrakcyjne lokalizacje mają sieci Dino, Lewiatan i Topaz.

4. Auchan królem niskich cen, Biedronka na drugim miejscu. Co dzieje się z Lidlem?
Wrześniowy raport Koszyka Zakupowego ASM Sales Force Agency zamyka trzeci kwartał roku 2020. Podstawowe produkty szybkozbywalne po wakacjach staniały. Ponownie podrożały jednak zakupy w internecie.

5. Rząd poważnie rozważa poluzowanie handlu w niedziele. Są nowe propozycje
Z powodu panującej pandemii rząd może wkrótce zmienić decyzje dotyczące handlu w niedziele. Nie chodzi jednak o pełną rezygnację z zakazu, lecz o przywrócenie handlu w dwa dni: 29 listopada i 6 grudnia 2020 r.

6. Tesco likwiduje serwis Tesco E-zakupy. Wieloletni lider e-grocery w Polsce znika z rynku
Z końcem października serwis E-zakupy Tesco przestanie działać. Warto przypomnieć, że przez wiele lat sieć Tesco była liderem rynku e-grocery w Polsce, teraz udziałami brytyjskiego operatora podzielą się konkurenci tacy jak Frisco.pl, Auchan, Carrefour, E.Leclerc, a nawet Biedronka.

Ciąg dalszy zestawienia - na drugiej stronie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także