23.10.2021/09:29

TOP 10 wiadomości tygodnia: Netto, Biedronka, Żabka Jush, Aldi, Lidl, Grovy, Pepco, czwarta fala

Aż trzy z dziesięciu najważniejszych (naszym zdaniem) informacji kończącego się tygodnia dotyczyły dark store'ów. To chyba najlepsze podsumowanie tego, czym żyje aktualnie branża handlowa i jaki temat jest najbardziej "gorący". Jednak kluczowa wiadomość z ostatnich dni dotyczyła czegoś innego, a mianowicie końca bezkrólewia w sieci Netto. Dyskonter wskazał nowego szefa polskiego oddziału, a wybór padł na doświadczonego menedżera z Biedronki.

1. Hugo Mesquita nowym dyrektorem generalnym Netto Polska! Duńska sieć znalazła następcę Janusza Stroki
Hugo Mesquita, dyrektor operacyjny sieci Biedronka, obejmie stanowisko dyrektora generalnego Netto Polska. Menedżer dołączy do duńskiego operatora w styczniu 2022 r. i będzie odpowiedzialny za rozwój Netto po przejęciu Tesco w Polsce.

2. Grovy wejdzie na polski rynek! Niemiecki start-up chce dostarczać Polakom zakupy w 10 minut [NASZ NEWS]
Wywodząca się z Niemiec aplikacja Grovy przymierza się do wejścia na polski rynek q-commerce - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Firma zapewnia, że jest w stanie dostarczyć zakupy „w 10 minut, bez limitu wartości zamówienia i w uczciwej cenie”. Robi to już z sukcesem na rynku niemieckim i rumuńskim.

3. Żabka Jush - sieć Żabka startuje z nową usługą. Dostarczy zakupy w 15 minut z własnych dark store'ów
Żabka Jush to nowy projekt Żabki opracowany wspólnie ze start-upem Lite e-Commerce. Firmy ruszają z dostawami zakupów do domu już 21 października br. Oprócz nowej usługi będzie nowa aplikacja mobilna, za pomocą której klienci złożą zamówienia.

4. Aldi wprowadza w Polsce nową generację sklepów w koncepcie ANIKo 1.1. Sieć dyskontów testuje także koncept 2.0!
Aldi wprowadza nowy koncept sklepów w całej Polsce. Koncept ANIKo 1.1. został zaprojektowany zgodnie z globalną strategią marki z uwzględnieniem stylu zakupowego polskiego konsumenta. Prace związane z wdrożeniem zmian ruszyły w kwietniu br. i objęły już około 150 sklepów. Sieć  rozpoczęła również testy kolejnego konceptu, ANIKo 2.0.

5. Kolejne obostrzenia w sklepach i galeriach to tylko kwestia czasu. Czwarta fala mocno przyspieszyła
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę aż o 5,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu poprzedniej doby. Oznacza to wzrost aż o 110 proc. tydzień do tygodnia, co jest rekordem podczas obecnej fali. Gdyby taka drastyczna tendencja się utrzymała, to już w listopadzie sytuacja w kraju stanie się tragiczna. Podział Polski na żółte i czerwone strefy wydaje się nieunikniony, co jest fatalną wiadomością dla branży handlowej.

6. Biedronka finansuje modernizację sieci sklepów przy wsparciu Europejskiego Banku Inwestycyjnego
Spółka Jeronimo Martins Polska zawarła 30 września 2020 r. umowę, na mocy której Europejski Bank Inwestycyjny udzielił kredytu w wysokości 720 mln zł. Uruchomienie kredytu nastąpiło w październiku 2020 roku.

7. Pepco rozpoczyna handel przez internet! Produkty dostępne w dyskontowej sieci pojawiły się na znanych platformach zakupowych
Nie pełnoprawny, własny sklep online (przynajmniej na razie), lecz umieszczenie produktów na ośmiu popularnych w Polsce platformach zakupowych - to pomysł Pepco na rozwój w kanale e-commerce. Sieć poinformowała, że jej towary trafiły właśnie na Allegro, Morele, Empik i inne platformy typu marketplace.

8. Dostawa w 15 min. nawet podczas śnieżycy. Biedronka i Glovo oficjalne uruchomiły dark store’y. Jak wyglądają? Jak działają? [GALERIA ZDJĘĆ]
Biedronka i Glovo uruchomiły w ostatni piątek 14 minicentrów dystrybucyjnych (Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Poznań) pod nazwą BIEK, z których wspólnie dostarczać będą klientom zakupy w 15 min. Złożyliśmy wizytę  w placówce zlokalizowanej przy ul. Rodziewiczówny 1 w Warszawie. Portal wiadomoscihandlowe.pl odwiedził jeden z „ciemnych sklepów” Biedronki. Galeria zdjęć pokazuje jak mocno dark store różni się od tradycyjnego sklepu operatora.

9. Samowolka w Lidlu. Czytelnik przesłał nam zdjęcie ochroniarza z bronią. Sieć tłumaczy. Przypominamy, kiedy ochrona może nosić broń w sklepie
Nasz czytelnik w jednym ze sklepów sieci Lidl spotkał ochroniarza z bronią. Niecodzienny widok zwrócił jego uwagę. Do naszej redakcji trafiły zdjęcia nietypowego wyposażenia pracownika ochrony. Sieć tłumaczy incydent, a my wyjaśniamy, kiedy pracownicy ochrony mogą pełnić służbę z użyciem broni.

10. Rosyjska sieć dyskontów Mere, obecna także w Polsce, wyrzucona z Ukrainy! Powodem troska o bezpieczeństwo narodowe
Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy nałożyła restrykcyjne sankcje na rosyjską sieć hard dyskontów Mere, działającą również w Polsce. Od teraz rosyjski detalista nie może legalnie działać na Ukrainie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także