26.09.2020/08:21

TOP 10 wiadomości tygodnia: Netto, Carrefour, Żabka, Pepco, Amazon, Allegro, podatek handlowy

Kończy się kolejny tydzień obfitujący w wiele ważnych informacji ze świata handlu. Sprawdź koniecznie, czy nie przegapiłeś żadnej z kluczowych wiadomości.

1. Żabka planuje uruchomić własny dark store [TYLKO U NAS]
Sieć Żabka ma zamiar dołączyć do wąskiego grona podmiotów, które posiadają tzw. dark store, czyli "sklep" służący wyłącznie do obsługi zamówień internetowych - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. To kolejny krok na drodze do rozwoju sprzedaży online przez największą w Polsce sieć sklepów convenience.

2. Netto kolejną siecią dyskontów spożywczych testującą kasy samoobsługowe
Netto to kolejna dyskontowa sieć, która zdecydowała się na instalowanie w sklepach kas samoobsługowych. Pilotaż rozwiązania ruszył w Danii.

3. Carrefour celuje w otwarcie ponad 100 sklepów franczyzowych w całym 2020 r.
Plany sieci Carrefour zakładają otwarcie w Polsce jednego supermarketu oraz 104 sklepów osiedlowych działających na podstawie umowy franczyzy. Na koniec pierwszego kwartału firmie udało się uruchomić 13 sklepów osiedlowych.

4. Żabka od początku roku otworzyła 500 sklepów. Plan na cały rok to 1000 placówek
Pandemia nie zatrzymała nas na drodze dynamicznego rozwoju. Od stycznia tego roku otworzyliśmy pół tysiąca sklepów, a do końca 2020 roku zamierzamy otworzyć kolejnych 500 placówek w całej Polsce – mówi Tomasz Suchański, prezes firmy Żabka Polska.

5. Pepco otwiera 1000. sklep w Polsce! Trwa dynamiczny rozwój sieci
Pepco uruchomiła w czwartek 24 września swoją polską placówkę nr 1000. Zlokalizowana jest w Gorzowie Wielkopolskim.

6. Amazon Polska dokonał przeglądu wynagrodzeń. Pracownicy są „oburzeni” jego wynikami
W Amazonie co roku w trzecim kwartale dokonywany jest tzw. przegląd wynagrodzeń. Zwykle rezultatem tej procedury są podwyżki wynagrodzeń. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, tegoroczny przegląd został zakończony.

7. Carrefour wręcza wypowiedzenia tysiącom pracowników w Polsce. Trwa cięcie kosztów personalnych
Szykują się "gigantyczne zwolnienia w Carrefour Polska" - donosi money.pl. Z informacji portalu wynika, że na samym tylko Mazowszu francuska sieć zamierza wręczyć tzw. wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy aż 4035 osobom.

8. Allegro opublikowało prospekt. Debiut na GPW przewidywany na 12 października
Allegro poinformowało we wtorek o opublikowaniu prospektu sporządzonego w celu przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji zwykłych spółki oraz wprowadzenia ich do obrotu na warszawskiej GPW. Przewidywany dzień rozpoczęcia notowań Allegro na GPW to 12 października, przy czym data ta może się jeszcze zmienić.

9. Polska nie chce 6,5 mld zł odszkodowania za blokadę podatku handlowego przez KE [NASZ NEWS]
Polska nie zamierza powalczyć o odszkodowanie za utracone wpływy do budżetu, wynikające z zablokowania przez Komisję Europejską podatku od sprzedaży detalicznej w 2016 r. - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. W grę mogłoby wchodzić nawet 6,5 mld zł rekompensaty, ale bój o odzyskanie takiej kwoty trwałby latami i byłby bezprecedensową sprawą.

10. Sąd zatwierdził układy spółek tworzących sieć Piotr i Paweł z wierzycielami
Sąd Restrukturyzacyjny w Poznaniu wydał trzy postanowienia o zatwierdzeniu układu w postępowaniach sanacyjnych spółek z Grupy Piotr i Paweł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także