14.06.2020/09:01

TOP10 wiadomości tygodnia: handel w niedziele, Kaufland za Tesco, Biedronka, Aldi, Polomarket, Dino

Miniony tydzień, pomimo koronawirusa i wyjazdów weekendowych, obfitował w wiele wydarzeń w branży handlowej. Powraca temat zniesienia zakazu handlu w niedziele. Teraz OECD zarekomendowała polskiemu rządowi takie rozwiązanie. Ponadto: Kaufland chce kupić kolejny hipermarket Tesco, Carrefour rozwija franczyzę, Biedronka chwali się nowym sklepem, Dino otwiera piąte centrum dystrybucyjne, a CCC negocjuje z centrami handlowymi.

OECD rekomenduje Polsce zawieszenie zakaz handlu w niedziele

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zarekomendowała polskiemu rządowi kilka rozwiązań, które mają wspomóc walkę z ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa. Eksperci wskazali na pozytywne efekty ewentualnego zniesienia zakazu handlu w niedziele i podatku bankowego.

Oktawian Torchała, CEO Aldi w Polsce: Do końca 2022 roku chcemy potroić liczbę otwieranych sklepów

W 2019 r. Aldi utworzył nowe biura regionalne w Krakowie, Gdańsku, Lublinie i Szczecinie. Jednocześnie firma otworzyła sześć nowych sklepów i wdrożyła nową strategię marketingową i pojawiła się w social mediach. Rok 2020 ma być przełomowy dla rozwoju firmy w Polsce, właśnie teraz firma zapowiada przyspieszenie ekspansji na naszym rynku.

Kaufland chce przejąć kolejny hipermarket Tesco

Sieć Kaufland Polska Markety złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie części mienia spółki Parku Rozwoju III – Projektu Echo 112, należącej do Grupy Echo Investment, a która pod koniec lutego 2020 r. podpisała umowę zakupu nieruchomości zlokalizowanej w Poznaniu przy ul. Opieńskiego od wchodzącej w skład Grupy Tesco spółki Topaz Jewel.

Słabość Tesco trampoliną do sukcesu sieci Kaufland w Polsce

Od kilku miesięcy portal wiadomocihanndlowe.pl publikuje systematycznie informacje o przejęciu przez sieć Kaufland Polska kolejnych lokalizacji po hipermarketach Tesco, których Brytyjczycy musieli się pozbyć w ramach restrukturyzacji i pozyskania finansowania na bieżącą działalność na polskim rynku. Słabość i strategiczne błędy Tesco mogą stać się trampoliną do sukcesu niemieckiej sieci supermarketów na naszym rynku.

Carrefour Polska chce w 2020 r. uruchomić 100 sklepów franczyzowych różnych formatów

Carrefour Polska kontynuuje ekspansję i otwiera nowe sklepy franczyzowe. Od początku roku sieć uruchomiła 27 sklepów w formacie convenience, z czego 7 zostało otwartych w maju. Ekspansja jest zgodna z założeniami strategii rozwoju Carrefour, która zakłada otwarcie 100 sklepów do końca 2020 r. w różnych lokalizacjach.

Biedronka otwiera flagowy sklep. Sieć pokazuje nowe koncepty handlowe

Należąca do Jeronimo Martins Polska sieć sklepów Biedronka otworzyła 9 czerwca, w Gdyni przy ul. Halickiej swój kolejny flagowy sklep, w którym operator zaprezentował kilka nowych konceptów handlowych i ciekawych funkcjonalności. Firma podkreśla, że nowa placówka jest odpowiedzią na „nieustannie zmieniające się potrzeby klientów” i dodaje, że jest to obecnie „jeden z najnowocześniejszych sklepów sieci Biedronka w Polsce”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.