21.06.2020/13:46

TOP10 wiadomości tygodnia: przejęcie Tesco przez Netto, upadłość ZM Henryk Kania, a także Eurocash, Rossmann, Castorama

W tym tygodniu Netto ogłosiło plan przejęcia biznesu Tesco w Polsce, sąd ogłosił upadłość Zakładów Mięsnych Henryk Kania, a Eurocash zapowiedział zwolnienia grupowe w ramach restrukturyzacji. Solidarność wygrała z Castoramą kolejny proces, natomiast Rossmann otworzył w Polsce swój flagowy sklep.

Tesco w Polsce sprzedane! Netto kupuje 301 sklepów i centra dystrybucyjne brytyjskiej sieci. To największa transakcja od lat

Właściciel sieci Netto, czyli Salling Group, porozumiał się z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności brytyjskiej spółki w naszym kraju, w tym jej 301 sklepów i dwóch magazynów. Będzie to największa transakcja w polskim handlu od czasu przejęcia Reala przez Auchan.

Co przejęcie sklepów Tesco przez sieć dyskontów Netto oznacza dla dostawców w Polsce?

Zakup sieci Tesco przez Netto wiąże się m.in. z tym, że w przejętych sklepach nastąpi znacząca redukcja oferty asortymentowej. Dyskont to nie super-, ani tym bardziej hipermarket. Można się zatem spodziewać, że liczba dostawców produktów z poszczególnych kategorii może istotnie zmaleć. Część dostawców jest zaniepokojona, ale najsilniejsze marki i producenci private labels mogą na obecnej sytuacji skorzystać.

Netto zagrało va banque. To jedna z największych transakcji ostatniej dekady w handlu spożywczym

Wchłonięcie biznesu Tesco przez sieć Netto i pełna integracja obu podmiotów będzie jednym z najtrudniejszych zadań, jakie postawił sobie w ostatniej dekadzie ktokolwiek obecny w handlu w Polsce.

Rossmann otworzył w Polsce swój flagowy sklep. Jak wygląda drogeria przyszłości?

W połowie czerwca w łódzkiej Manufakturze, a dokładnie w dawnej fabryce Poznańskiego, która jest dzisiaj kluczowym elementem jednego z największych centrów handlowych w Europie, sieć Rossmann otworzyła swoją flagową drogerię, która łączy nowoczesny design z najnowszymi technologiami, a także zakupy z zabawą.

Eurocash zapowiada zwolnienia grupowe

Grupa Eurocash zawarła porozumienie z pracownikami, które pozwoli firmie zwolnić tysiąc osób w ciągu najbliższych dwóch lat. To efekt restrukturyzacji biznesu.

Solidarność wygrywa z Castoramą kolejny proces i zapowiada następne sukcesy

NSZZ Solidarność przy Castorama Polska poinformowała, że po przerwie spowodowanej pandemia koronawirusa ruszyły kolejne procesy sądowe z udziałem organizacji i jej członków w sporach z pracodawcą. 15 czerwca zapadł zgodny z oczekiwaniami związkowców wyrok.

Sąd ogłosił upadłość Zakładów Mięsnych Henryk Kania

To już koniec Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Jak czwartek Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach wydał orzeczenie, w którym postanowił ogłosić upadłość spółki, a także zatwierdzić warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • smakosz 21.06.2020

    Netto zrobiło najglupszą z możliwych rzeczy decydując się na przejęcie Tesco. Nie wiem jak oni to sobie przemyśleli ale ilość sklepów jaką będą musieli utrzymać ich pogrzebie i za dwa lata nie bedzie już nikt pamietał o Tesco i o Netto. Padną jak kawki bo nie są żadną konkurencją dla Lidla a tym bardziej dla Biedronki z takim ubogim i nieciekawym asortymentem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.