23.02.2021/17:18

Tragiczna śmierć Karola Kani. Biznesmen był na liście najbogatszych Polaków

Z przykrością informujemy o tragicznej śmierci znanego biznesmena. W katastrofie śmigłowca pod Pszczyną zginął 80-letni Karol Kania. Był założycielem i właścicielem jednej z największych w Europie firm produkujących podłoże pod uprawę pieczarek.


 

Na Facebooku firmy czytamy: "Z niewyobrażalnym smutkiem informujemy o tragicznej śmierci Karola Kania założyciela firmy oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Karol Kania i Synowie Sp. z o.o. W katastrofie lotniczej zginął także pilot, a zarazem długoletni pracownik spółki Karol Kania i Synowie". 

„Szefie – dziękujemy za wszystko. Do zobaczenia” - napisali pracownicy firmy.

W 2016 roku magazyn Forbes szacował majątek Karola Kani na 490 mln zł, co dało mu 63. miejsce na liście najbogatszych Polaków. Firma Karol Kania i Synowie powstała w 1967. Historia założonej przez niego firmy sięga 1967 roku. To właśnie wtedy w Piasku w województwie śląskim uruchomiono pierwszą pieczarkarnię i rozpoczęto produkcję podłoża. Firma produkuje 320 tys. ton podłoża rocznie, na którym wyrasta 130 mln kg pieczarek. 

Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.