03.02.2020/09:38

Twój Market i API Market dołączą do grupy zakupowej Topazu i SPS Handel!

Polska Grupa Detalistów zostanie rozszerzona do czterech podmiotów - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Do tworzących grupę zakupową sieci Topaz i Prim Market (SPS Handel) dołączą sieci Twój Market i Api Market, jeśli tylko pozwoli im na to UOKiK.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • ble ble 11.02.2020

  w sklepach Twój Market zwyczajnie i brutalnie śmierdzi, zaplecze informatyczno - controllingowe słabe, ceny w promocji publikowanej na poziomie cen standardowych JMD i Lidla

 • zna temat 09.02.2020

  Nie wiem po co Twój Market chce tam iść. Mają dobrą politykę odsprzedażową, płacą bardzo dobrze i mogą bez problemu sami funkcjonować.

 • blabla 08.02.2020

  Redaktorze można prosić o podsumowanie obrotów powstałej grupy? Jaki mają potencjał? Dziękuję.

 • Hm 08.02.2020

  Słabo wróżę. To nie ten wolumen i za negocjacjami nic nie stoi. Każdy handluje czym chce. Ile tam jest obrotu, nawet nie 1,5 mld? GHPL Plus miało wspólnie 6 mld obrotu, a też nie dało rady. Małych wycisną, a duzi nawet się nie pochylą. I co z płatnościami? Kto zabezpieczy? API zacznie płacić?

 • WoW 04.02.2020

  API ma ciągłe problemy z towarem ... powód ?? słabo/nie płacą dostawcą. Wchodząc w grupę pewnie myślą że dostaną towar.. jeśli nie zmienią polityki będą następni po ML, PiP, Alma, Marcpol, Bomi.
  PGD – kolejna grupa przetrwa do pierwszego konfliktu właścicieli Topazu i SPSu. Spółka na której cele stanął (zarząd) kupiec z Topasu i SPSu .. WOW

 • ? 03.02.2020

  1) 15 lat za późno, 2) parę miliardów za mało żeby się przebić z oczekiwaniami do dostawców 3) brak centralnej władzy nad listą asortymentową sklepu i tym samym zakupami (nadrzędne ustalenia centralne? regionalne? Czyli kto decyduje). Niemniej kosztowo ma to sens bo utrzymywanie kilku małych zespołów do tych samych zadań senus większego nie ma pytanie tylko, czy w ślad za zespołem idzie decyzyjność?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.