09.11.2019/11:03

Tylko 1 proc. Polaków chce wziąć pożyczkę na świąteczne zakupy [BADANIE]

Tegoroczne zakupy świąteczne 84 proc. Polaków sfinansuje z bieżących dochodów, a co piąty dołoży z oszczędności – to wyniki badania Barometr Providenta, cytowane przez portal Interia.

Średnio Polacy wydadzą na świąteczne zakupy 1722 zł, przy czym mężczyźni szykują się na wydatki rzędu 2 tys. zł, a kobiety zamierzają wydać tylko 1,5 tys. zł. Ponad 40 proc. badanych nie zamierza ograniczać się do najtańszych produktów, a blisko co piąty nie musi się liczyć z kosztami.

Tańszych produktów poszukiwać będzie niemal 30 proc., a 10 proc będzie musiało zrezygnować z niektórych podstawowych wydatków. Jednak niemal nikt nie chce się zadłużać przy okazji świątecznych zakupów – tylko 1 proc. respondentów chce pożyczyć pieniądze w instytucji finansowej i tyle samo osób chce pożyczyć gotówkę od rodziny.

4 proc. badanych uszczknie na święta środki z programów socjalnych, takich jak 500+.

Czytaj więcej na stronie interia.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • D. 09.11.2019

    I dobrze. Pozyczka na przygotowanie swiat i prezenty to patologia

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.