13.05.2020/20:00

Tylko w marcu właściciel Biedronki na walkę z koronawirusem wydał ponad 15 mln euro

Szacunkowe koszty poniesione w marcu br. przez Grupę Jeronimo Martins w związku z działaniami związanymi z bezpieczeństwem pracowników i klientów oraz zabezpieczeniem ciągłości operacji wyniosły około 15,5 mln euro. Właściciel Biedronki podsumował działania ochronne związane z pandemią COVID-19.

Jak podała spółka w raporcie, grupa od samego początku monitorowała rozwój rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i władz zdrowia w trzech krajach, w których działa – Portugalii, Polsce i Kolumbii.

Plany awaryjne obowiązujące dla każdego obszaru biznesowego zostały natychmiast aktywowane i dostosowane. W celu zapobiegania negatywnym skutkom pandemii wdrożono szczegółowe plany działania. Spośród głównych środków zapobiegawczych i ochronnych najbardziej godne uwagi są:

 • Profilaktyczna izolacja członków zespołu, którzy ze względu na swój wiek są potencjalnie bardziej podatne na infekcje;
 • Wykonywanie testów na COVID-19 i / lub inne profilaktyczne testy zdrowotne;
 • Zapewnienie zbiorowego i osobistego wyposażenia ochronnego: masek i przyłbic, rękawiczek, akrylowe ekrany ochronne;
 • Zwiększenie czyszczenia i dezynfekcji sklepów, centrów dystrybucji i centrali;
 • Wdrożenie oznakowania we wszystkich sklepach ostrzegających o potrzebie utrzymania dystansu społecznego;
 • Skrócenie godzin otwarcia sklepów oraz wdrożenie zmian zastępczych;

Pingo Doce zamknął 36 restauracji, zawiesił działalność jednej z dwóch centralnych kuchni i zredukowane operacje na wynos w sklepie.

Jak podała spółka w raporcie efektem podjętych działań było też prowadzenie kampanii promocyjnych, uznanie roli, jaką cena odgrywa dla konsumenta. 

Biedronka kontynuowała realizację strategii promocyjnej. W pierwszym kwartale br. wyprodukowano 67 reklam telewizyjnych.

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Polski klient. 14.05.2020

  Ciekawe skąd te dane .chyba z sufitu, bo w Biedrze było i jest najwięcej zachorowań,o czym piszą portale i prasa.

 • Duda 13.05.2020

  Ciekawe gdzie te testy pewnie w portugali a nie w polsce.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.