31.08.2020/16:38

Uber z większymi przychodami z dostarczania żywności niż z przewozu ludzi

Uber Eats zwiększył w minionym kwartale sprzedaż aż o 103 proc., a liczbę zamówień o 113 proc. Doprowadziło to do raczej niespodziewanej sytuacji: firma Uber zanotowała większe przychody z dostaw żywności niż z przewozu ludzi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy była oczywiście pandemia COVID-19.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Fakty o Uberze 31.08.2020

    Uber nie ma straty, pobiera 25 procent od każdego kursu. Nie płaci VATu, nie zatrudnia żadnego kierowcy, nie opłaca za niego ZUS, ani podatków. Pożera najwyższą cześć bo 25 procent tego co płaci klient a to co zostanie to należy jeszcze odliczyć paliwo, amortyzacja samochodu, naprawy i serwis jak oleje, hamulce, ubezpieczenie OC, NNW, AC, podatek VAT, ZUS, podatek dochodowy, także uczciwie to wychodzi każda godzina na minus jazdy na Uberze. Żerują na takich krajach jak Polska, gdzie prawo jest dla lobbistów z USA.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także