Uber z większymi przychodami z dostarczania żywności niż z przewozu ludzi
Uber Eats zwiększył w minionym kwartale sprzedaż aż o 103 proc., a liczbę zamówień o 113 proc. Doprowadziło to do raczej niespodziewanej sytuacji: firma Uber zanotowała większe przychody z dostaw żywności niż z przewozu ludzi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy była oczywiście pandemia COVID-19.
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.
Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!
Posiadasz subskrybcję? Zaloguj się.
-
Dostęp 30 dni19.99 zł - 30 dni
-
Dostęp roczny 365 dni149.99 zł - 365 dni
- Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
- Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
- Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
- Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
- Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
1 komentarz
-
31.08.2020
Uber nie ma straty, pobiera 25 procent od każdego kursu. Nie płaci VATu, nie zatrudnia żadnego kierowcy, nie opłaca za niego ZUS, ani podatków. Pożera najwyższą cześć bo 25 procent tego co płaci klient a to co zostanie to należy jeszcze odliczyć paliwo, amortyzacja samochodu, naprawy i serwis jak oleje, hamulce, ubezpieczenie OC, NNW, AC, podatek VAT, ZUS, podatek dochodowy, także uczciwie to wychodzi każda godzina na minus jazdy na Uberze. Żerują na takich krajach jak Polska, gdzie prawo jest dla lobbistów z USA.