28.11.2020/18:21

Ukradł kartę płatniczą zmarłego i robił zakupy. Odpowie za kradzież z włamaniem

Mimo, że właściciel konta bankowego nie żył już od dwóch miesięcy, ktoś płacił zbliżeniowo jego kartą za zakupy. Policja w Kaliszu postanowiła rozwiązać zagadkę.

W październiku jeden z banków zawiadomił policję w Kaliszu o serii kradzieży z włamaniem – donosi tvn24.pl. Zgłoszenie dotyczyło tego, że ktoś korzystał z karty osoby, która zmarła dwa miesiące wcześniej. Okazało się, że sprawca posłużył się cudzą własnością 20 razy płacąc m.in. za drobne zakupy oraz wypłacając gotówkę z bankomatu.

"Ustaleniem sprawcy przestępstwa zajęli się policjanci pionu kryminalnego. Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że przestępstwa mógł dokonać 54-letni kaliszanin, członek rodziny zmarłego. Mężczyzna został już przesłuchany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty" - podała kaliska policja w rozmowie z tvn24.pl.

54-latek odpowie łącznie za 20 kradzieży z włamaniem do systemu bankowego. Za ten czyn grozi mu do 10 lat ograniczenia wolności.

"W przypadku śmierci właściciela rachunku bankowego, członkowie najbliższej rodziny powinni jak najszybciej zgłosić ten fakt w banku i zwrócić kartę płatniczą. Pieniądze zgromadzone na koncie, podlegać będą podziałowi zgodnie z postanowieniami postępowania spadkowego" – przypomniała kaliska policja.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także