16.05.2017/10:43

Ukraińcy w Warszawie

Pracodawcy w Warszawie mają wielkie problemy ze znalezieniem pracowników. Bez Ukraińców brakowałoby rąk do pracy – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Pracowników ze wschodnim akcentem słychać w hipermarketach, w fast foodach, pracują w odzieżowych sieciówkach w galeriach handlowych, jako kierowcy komunikacji miejskiej, sprzedają na straganach. Coraz więcej agencji pracy specjalizuje się w rekrutacji obcokrajowców. Reklamują się informacją, że na siebie biorą wszelkie formalności związane z legalizacją zatrudnienia. Od lat bezrobocie w Warszawie sukcesywnie maleje. Pod koniec marca wynosiło 2,6 proc. W urzędzie pracy zarejestrowanych jest 32000 bezrobotnych. Po 1989 roku niższe bezrobocie – nieco poniżej 2 proc. – było na krótko w 2008 roku, tuż przed wybuchem kryzysu finansowego

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.