08.10.2018/10:02

Ukraiński producent słodyczy zadomowił się w Biedronce. Myśli też o innych rynkach

Ukraińska fabryka Yarych Confectionery (Jarycz) kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Produkuje ciasteczka dla największych sieci sklepów w Polsce. W dalszych planach firmy wyjście na inne europejskie rynki.

Jak podaje serwis trademaster.ua, spółka Jarycz wygrała przetarg na produkcję i dostawę ciastek pod marką Petit Beurre. Dostawy rozpoczęto w maju tego roku. Ciasteczka ukraińskiego producenta dostępne są we wszystkich sklepach Biedronka pod marką Petit Beurre. Ponadto, produkcja firmy Jarycz dostępna jest też na półkach sklepowych innych dużych detalistów - Carrefour, Auchan oraz sklepów zrzeszonych w grupie Eurocash.

W ciągu ostatniego roku eksport firmy do Europy wzrósł o 31 proc. „Polski rynek jest ważną częścią naszej działalności eksportowej. Polacy to konsumenci o wartościach zbliżonych do ukraińskich. Naszym przedsiębiorstwom jest łatwiej poszerzyć swoją działalność w Polsce, w odróżnieniu od innych rynków Centralnej i Zachodniej Europy.

W Polsce obowiązują europejskie wymogi dotyczące produktów spożywczych wprowadzanych na rynek. Po zdobyciu tego rynku możemy śmiało wkroczyć do innych europejskich krajów” – powiedział Anton Jumajew, dyrektor ds. marketingu w spółce Jarycz.

W najbliższym czasie firma planuje poszerzenie linii Petit Beurre, wprowadzenie do polskich sieci sprzedaży krakersów, a także produktów pod marką Yarych. W planach przedsiębiorstwa jest też rozwój projektów Private Label w Niemczech i Holandii, a także w innych krajach Europy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku słodyczy w Polsce? Koniecznie weź udział w organizowanym przez nas Kongresie Słodycze i Przekąski 2018, który odbędzie się już 15 listopada w stołecznym Hotelu Renaissance.

Kliknij i dowiedz się więcej na temat tego najważniejszego spotkania branży.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Bakbar 12.10.2018

    Brawo! Krajowi producenci (często w rękach podmiotów zagranicznych) są jak święte krowy. Wydaje im się ze są niezastąpieni. Ceny winduja ale jakość wcale nie ulega poprawie a wręcz spada.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.