12.08.2020/10:52

Unilever jednak nie przeniesie siedziby do Londynu?

Koncern Unilever, jeden z największych graczy na rynku FMCG, poinformował, że plany przenosin siedziby do Londynu mogą się nie udać – informuje „Rzeczpospolita”.

W „Rzeczpospolitej” czytamy, że w Królestwie Niderlandów pojawiła się propozycja wprowadzenia tzw. exit tax czyli podatku o wyjścia. Dla Unilevera, planującego ze względów podatkowych, przenosiny siedziby z Rotterdamu do Londynu oznaczałoby to, że musiałby zapłacić 11 mld euro podatku.

Nie ma jednak pewności, czy propozycja opozycyjnej partii Zielona Lewica zyska poparcie większości w parlamencie. Nie jest również jasne, czy byłaby ona zgodna z prawem Królestwa Niderlandów, jak i z prawem UE. Jak podaje „Rzeczpospolita”, ocenę doradczą na temat legalności ma wydać Rada Stanu, ale nie ma jeszcze daty ewentualnej decyzji.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także