22.06.2020/07:52

Unilever sprzeda marki, które nie osiągną celów środowiskowych

Unilever zobowiązał się do zainwestowania 1 mld euro w ciągu następnej dekady w projekty środowiskowe, które poprawią „zdrowie planety”. 10-letni plan kładzie nacisk na tworzywa sztuczne oraz bardziej ekologiczny transport i produkcję - czytamy w "The Guardian".

Alan Jope, szef Unilevera, powiedział, że chociaż świat słusznie skupił się na niszczycielskim wybuchu koronawirusa i poważnych kwestiach nierówności wywołanych protestami w sprawie Black Lives Matter, nie należy zapominać o sytuacji kryzysowej. „Nie możemy zapomnieć, że kryzys klimatyczny wciąż stanowi zagrożenie dla nas wszystkich” - powiedział.

Gigant dóbr konsumpcyjnych, który jest właścicielem ponad 400 marek, w tym Dove i Timotei, powiedział, że w odpowiedzi na „skalę i pilność kryzysu klimatycznego” wyznaczył również cel zerowej emisji netto wszystkich swoich produktów do 2039 r.

Firma już obiecała zredukować górę plastikowych śmieci wytwarzanych przez jej produkty, ale Jope powiedział, że równie ważne jest spojrzenie na „wpływ, jaki wywierają na planetę na początku swojego życia” - w pozyskiwaniu materiałów, a także w ich produkcji i transporcie.

Unilever poinfotmował, że jego „Fundusz klimatyczno-przyrodniczy” o wartości 1 miliarda euro zostanie wykorzystany na finansowanie projektów od renowacji krajobrazu i wychwytywania dwutlenku węgla po ochronę przyrody i zasobów wodnych. Zobowiązuje się również do posiadania łańcucha dostaw „bez wylesiania” w ciągu trzech lat oraz do wykorzystania nowych technologii cyfrowych - takich jak monitorowanie satelitarne i śledzenie geolokalizacji - w celu zwiększenia identyfikowalności i przejrzystości.

Alan Jope ostrzegł, że firma będzie sprzedawać marki, które nie będą w stanie osiągnąć własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Powiedział, że nie wystarczy już firmom zajmującym się dobrami konsumpcyjnymi sprzedawanie proszków do prania, które sprawiały, że koszule były bielsze, a szampony sprawiały, że włosy były bardziej błyszczące, ponieważ konsumenci chcieli marek, które również mają „cel”.

W ubiegłym tygodniu spółka ogłosiła, że wybrała Londyn na swój dom i położyła kres złożonej podwójnej strukturze firmy, która była anglo-holenderska od powstania Unilevera.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Rijaniarz 27.01.2021

    Mam nadzieję, że ten miliard euro się im zwróci.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.