02.12.2020/23:03

Unilever wprowadzi czterodniowy tydzień pracy

Koncern Unilever przetestuje skrócony do czterech dni tydzień pracy. Firma chce sprawdzić, jak skrócenie czasu pracy wpływa na jej wydajność. Testy potrwają rok w Nowej Zelandii. Ich wyniki przeanalizują naukowcy – pisze gazeta.pl, za CNN.

Już od grudnia br. w Nowej Zelandii pracownicy Unilevera przez rok będą pracować tylko przez cztery dni, a jednocześnie ich pensja pozostanie na tym samym poziomie. Każdy pracownik będzie mógł sam zdecydować, w które cztery dni w tygodniu pracuje. Program obejmie 81 osób.

Jeśli testy pójdą pomyślnie, Unilever rozważy, czy nie wprowadzić czterodniowego tygodnia pracy w ujęciu globalnym. Nick Bangs dyrektor zarządzający Unilever w Nowej Zelandii, który odpowiada z pomysł wyraża nadzieję, że jego firma będzie pierwszą na świecie, który zdecyduje się na taki ruch. Podkreśla również, że ważną rolę katalizatora w zmianach na rynku pracy odegrała pandemia koronawirusa.

Nad projektem będą czuwali naukowcy z University of Technology w Sydney, którzy prześledzą wyniki eksperymentu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także