01.12.2020/15:03

Unilever zakończył proces unifikacji biznesu. Od dziś to jedna spółka brytyjska Unilever PLC

Unilever funkcjonował przez lata w dualnej formule spółki holendersko- brytyjskiej, stanowiącej formalnie dwa odrębne podmioty gospodarcze. Z dniem 30 listopada 2020 r. połączone przedsiębiorstwa występować będą pod jedną firmą spółki-matki Unilever PLC z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Po raz pierwszy w swojej historii jeden z największych globalnych koncernów FMCG funkcjonuje jako jeden podmiot, Unilever PLC. Podczas poniedziałkowej sesji giełdowej po raz pierwszy podana została jednolita kapitalizacja rynkowa akcji spółki, z jednoczesnym zachowaniem obecności na giełdach w Amsterdamie, Londynie i Nowym Jorku.

– To bardzo ważny dzień dla Unilevera. Chcielibyśmy podziękować wszystkim akcjonariuszom za mocne poparcie naszej propozycji unifikacji, która ułatwi nam modyfikację naszego strategicznego portfolio, a także uprości strukturę zarządzania firmą i poprawi jego jakość – powiedział Nils Andersen, prezydent Unilevera.

Jak zapewnia spółka w komunikacie, w wyniku unifikacji nie nastąpią żadne zmiany w działalności operacyjnej, lokalizacjach, działaniach bieżących ani w zatrudnieniu – dotyczy to zarówno Niderlandów, jak i Wielkiej Brytanii. Kwatera główna dywizji Foods & Refreshment będzie nadal mieścić się w Rotterdamie, zaś kwatery główne dywizji Home Care oraz Beauty & Personal Care – w Wielkiej Brytanii United Kingdom.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Aleks 02.12.2020

    Szykują się na sprzedaż ?
    Too big to be sold ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także