23.03.2020/13:06

United Beverages chce przejąć Distribev Orbico. Wniosek już trafił do UOKiK

Spółka United Beverages złożyła w UOKiK wniosek ws. przejęcia 80 proc. udziałów w Distribev Orbico - poinformował urząd antymonopolowy. Wniosek wpłynął do UOKiK 18 marca.

- Analiza rynku sporządzana przez zgłaszającego zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów - podał w poniedziałek UOKiK.

Przejęcie kontroli nad Distribev Orbico to kolejny już zakup planowany przez United Beverages. Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. firma sfinalizowała proces kupna dystrybutora alkoholu Sobieski Trade od Marie Brizard Wine&Spirits.

United Beverages, należące do Williama Careya, koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Ponadto w skład grupy kapitałowej wchodzą spółki zajmujące się sprzedażą detaliczną w sklepach monopolowych (Detal Partner, MAC i System), działających pod takimi szyldami jak As, Napoleon Alkohole Świata, czy Prosto z Palety.

Spółka Detal Partner prowadzi również sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych i wyrobów tytoniowych. Ponadto spółka Alco-Trade prowadzi działalność w zakresie hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Grupa kapitałowa, w skład której wchodzi polska spółka Distribev Orbico, obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez Branko Roglića. Distribev Orbico kontrolowane jest przez spółkę Orbico w chorwackiego Zagrzebia. Grupa prowadzi działalność w zakresie dystrybucji produktów spożywczych, chemii gospodarczej, chemii profesjonalnej, małego AGD, kosmetyków, artykułów do pielęgnacji ciała oraz zabawek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.