10.06.2015/13:49

UOKiK chce wysyłać do sklepów tajemniczego klienta

Taka możliwość pomogłaby urzędowi zbierać dowody, że zasady uczciwości kupieckiej są łamane na etapie zawierania umowy.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • EC 15.06.2015

  Zastanawiam się co jeszcze spadnie na głowy polskich przedsiębiorców, np. takich co prowadza małe sklepy osiedlowe i zatrudniają w nich ludzi. Zakaz handlu w dni wolne od pracy uderza w nich, podniesienie płacy min o co za tym idzie ZUSu uderza w nich, jakiś prowokacje UOKiK w kogo uderzą? - w ich. Czy kogoś w naszym kraju w ogóle obchodzi drobna przedsiębiorczość? To są ludzi harujący od rana do nocy, często sami towarują własny sklep, żeby zaoszczędzić. Można zrobić ankietę kiedy ostatnio i gdzie byli na wakacjach, jaki mają kontakt z dziećmi i co poza praca mają z życia :(. To bardzo smutne, że nasz kraj nie docenia "drobnicy" która przynosi zyski w postaci PIT VATu ZUS itd. Rząd dąży do zlikwidowania tej strefy i co będzie jak się pozamykają małe sklepiki - Urząd Pracy będzie miał kupę roboty. Czy ktoś to widzi.... jeśli na dole nie będzie się zarabiało to wszystkie klasy społeczne, do samej góry, też nie zarobią - to takie proste i oczywiste. Ale najłatwiej gnębić tych maluczkich. Oni nie dadzą dowodu wdzięczności, nie stać ich na kilkutysięczne kary, nie mają w sejmie poparcia, nikt nie lobbuje na ich rzecz. Nie uważam żeby zmiany w rządzie cokolwiek zmieniły. Tu trzeba zmienić podejście Polaka do Polaka. Dlaczego pieniądze z Polski odpływają do Portugali czy Brazylii Francji Niemiec. Europa zniszczyła nasz własny rynek, zgodziliśmy się na cichy rozbiór Polski w imię czego? mamienia dobrobytem? TAK - jednostki się wzbogaciły, ale NASZ kraj to nie 500 najbogatszych w rankingach. NASZ kraj to 37 milionów ludzi, pragnących godnie żyć i się rozwijać w TYM KRAJU. Mieć Urzędy po swojej stronie, chętne do pomocy a nie tylko szukania jak nałożyć kare.
  KONIEC - bo się wkurzam, że nie mogę nic zrobić. Dziękuję każdemu kto choć przez chwilkę się zastanowi co POLACY osiągnęli ?

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.