27.09.2018/10:46

UOKiK daje sobie więcej czasu na sprawdzenie akwizycji BP

UOKiK skierował do II fazy postępowania przejęcie firmy Arge przez koncern BP. W ręce giganta trafić ma 18 stacji, a także niezabudowane nieruchomości znajdujące się w głównie w Krakowie i woj. małopolskim.

Jak podał UOKiK, w tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku i weryfikacja danych przedstawionych przez BP we wniosku o zgodę na transakcje. Oprócz udziałów przedsiębiorców niezbędne jest również określenie, na jakim obszarze poszczególne stacje rywalizują ze sobą.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

BP Europe na terenie Polski zajmuje się m.in. hurtową i detaliczną sprzedażą paliw. Taką działalność prowadzi też Arge Paliwa. Działalność obu przedsiębiorców pokrywa się na wielu lokalnych rynkach sprzedaży paliw na stacjach. Arge Nieruchomości zajmuje się przede wszystkim zarządzaniem, wynajmem lub sprzedażą własnych nieruchomości.

BP razem ze stacjami Arge będzie miało ok. 560 stacji w Polsce. Daje to firmie drugie miejsce na rynku, po PKN Orlen a przed Grupą Lotos.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.