20.02.2017/10:45

UOKiK poucza Kaufland. Po interwencji... Krystyny Pawłowicz

Sieć Kaufland zapewnia, że przestanie posługiwać się sloganem reklamowym "nasze rodzime produkty". Deklaracja taka padła po interwencji prezesa UOKiK Marka Niechciała, która z kolei była rezultatem pisma skierowanego do urzędu przez... posłankę Krystynę Pawłowicz (PiS).

- Wskutek podjętych przez prezesa UOKiK działań, spółka Kaufland Polska Markety zadeklarowała modyfikację swoich przekazów reklamowych. Zmiana będzie polegała na zaniechaniu posługiwania się słowem "nasze" w odniesieniu do haseł reklamowych, w których przedsiębiorca wykorzystuje zwroty "rodzime produkty", "polskie produkty", "rodzimi dostawcy", itpd. Jednocześnie przedsiębiorca zaznaczył, że ww. deklaracja nie jest równoznaczna z przyznaniem się do naruszenia przepisów - przeczytać można w odpowiedzi prezesa UOKiK na pismo Pawłowicz.

Marek Niechciał wyraził ponadto nadzieję, że zaproponowana zmiana używanych przez Kaufland haseł reklamowych "wyeliminuje możliwość wprowadzenia konsumentów w błąd przez spółkę, z uwagi na fakt, iż słowa "rodzime", "polskie" nie będą odnosiły się już do samej spółki". Nie oznacza to jednak, że Kaufland zaprzestanie w ten sposób określać sprzedawane produkty bądź dostawców, z którymi współpracuje.

- Zdecydowana większość przychodów ze sprzedaży produktów spożywczych (spółka - dop. red.) Kaufland Polska Markety osiągnęła na sprzedaży produktów polskich, pochodzących od polskich dostawców - podkreśla ponadto prezes UOKiK w swoim piśmie, dodając, że informacje te zostały potwierdzone przez przedsiębiorcę w odpowiedzi na wystąpienie szefa urzędu antymonopolowego.

Z informacji przekazanych przez Marka Niechciała posłance Pawłowicz wynika, że sieć Kaufland zadeklarowała wprowadzenie omawianych zmian w przekazach reklamowych najpóźniej 4 lutego 2017 r. - Obserwujmy, czy zmiany tej dokonano - apeluje Pawłowicz na Facebooku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.