17.06.2020/13:19

UOKiK pozwolił Eurocashowi na przejęcie franczyzobiorców Delikatesów Centrum

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę Grupie Eurocash na przejęcie firmy FHC-2 sp.z.o.o. oraz Madas sp. z.o.o. z siedzibą w Krośnie. Obie spółki są franczyzobiorcami sieci Delikatesy Centrum.

Wniosek o przejęcie Eurocash złożył w UOKiK pod koniec marca tego roku. 9 czerwca urząd wyraził zgodę na koncentrację i przejęcie obu franczyzobiorców.

Jednocześnie UOKiK poinformował, że odstępuje od uzasadnienia swojej decyzji z uwagi na to, iż „decyzja w całości uwzględnia żądanie strony, nie rozstrzyga przy tym spornych interesów stron, nie została również wydana na skutek odwołania” – czytamy w komunikacie.

To już nie pierwsza próba przejęcia obu franczyzobiorców przez Eurocash. W 2016 roku dystrybutor starał się przejąć współkontrolę nad spółkami. Teraz przejął wyłączną kontrolę.

Na koniec 2019 r. sieć Delikatesy Centrum liczyła 1565 placówek, 576 z nich stanowiły sklepy własne.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Polak 26.06.2020

    Ta firma tylko wprowadza chaos. Nie potrafią odpowiednio zarządzać

  • pracownik 18.06.2020

    Co z pracownikami w spółkach FHC2 i Madas? Czy stanowiska pracy zostaną zachowane? Wczoraj info z Eurocash-u poszła informacja w rynek o zwolnieniu 1200 osób,,,czy to te osoby? FHC2 i Madas potrzebny jest komunikat dotyczący co dalej....brak informacji spowoduje chaos z negatywnymi zmianami w firmie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.