13.12.2016/11:42

UOKiK wydał zastrzeżenia do przejęcia Eko Holdingu przez Eurocash

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił swoje zastrzeżenia do koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad spółką Eko Holding. Zdaniem urzędu antymonopolowego, transakcja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji na trzech lokalnych rynkach. Strony mają teraz 14 dni na odniesienie się do zastrzeżeń UOKiK (termin ten może zostać wydłużony o kolejne dwa tygodnie).

- W trakcie prowadzonego postępowania Urząd uznał, że niezbędne jest przeprowadzenie m.in. analiz rynkowych oraz zbadania relacji istniejących pomiędzy przejmującą spółką, a sklepami działającymi w ramach sieci franczyzowych i partnerskich. Wykazały one silne powiązania Eurocash z siecią Delikatesy Centrum. Dlatego UOKiK uwzględnił sklepy tej marki oceniając siłę rynkową Eurocash - czytamy w komunikacie UOKiK.

Urząd antymonopolowy po analizie zgromadzonego materiału doszedł do wniosku, że koncentracja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na trzech lokalnych rynkach detalicznej sprzedaży AKCU w promieniu do kilometra od sklepów Eko Holding w: Chróścicach (woj. opolskie), Gniewczynie Łańcuckiej (woj. podkarpackie) i Zarzeczu (woj. podkarpackie).

W sprawach, w których istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji w wyniku dokonania koncentracji, Prezes UOKiK przedstawia przedsiębiorcy lub przedsiębiorcom uczestniczącym w koncentracji zastrzeżenia wobec planowanej transakcji. Zastrzeżenia zawierają uzasadnienie i nie przesądzają o końcowym rozstrzygnięciu postępowania.

Czytaj także:

Jacek Owczarek, Eurocash: Nie mam wątpliwości, że otrzymamy zgodę na przejęcie sieci Eko

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.