21.01.2021/08:19

Właściciel sieci Netto zgłasza do UOKiK kolejny wniosek w sprawie przejęcia Tesco

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji opublikował 20 stycznia komunikat o zarejestrowaniu wniosku Salling Group A/S z siedzibą w Braband, Królestwo Danii, w sprawie nabycia części mienia Tesco Holdings B.V. z siedzibą w Amsterdamie, Królestwo Niderlandów. Koncentracja dotyczy rynku polskiego.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Pracownik 31.01.2021

  P.Robercie w którym Sklepie_Magazynie Pan pracuje? My w wielkopolsce nie dostaliśmy jak na razie żadnej informacji.. Czekamy i siedzimy w niepewności.. :-/

 • Robert 22.01.2021

  My dziś dostaliśmy informację, że Tesco działa tylko do końca lutego. Od kilkunastu dni opróżniamy magazyn, teraz poza codziennymi dostawami nie ma tam NIC.Pod koniec stycznia mamy dostać nowe umowy.

 • UOKiK żółw 22.01.2021

  UOKiK opóźnia przejęcie! Czyżby działał na rzecz Biedronki i grupy Kaufland i LIDL, oraz Żabki? Potrzeba szybkiego działania i połączenia Netto z Tesco, reorganizacji, przebudowy hipermarketów na nowoczesne, jak w Danii i przebudowanie supermarketów na Netto, nie ma czasu na trwające miesiące pseudoanalizy UOKiK, nie widzicie, że Netto to teraz jedyna szansa na jakąś konkurencję na zmonopolizowanym rynku?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także