02.06.2021/15:20

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje konsultacje w sprawie uregulowania franczyzy. Abramowicz zaproszony. Jednak będzie ustawa?

Impas w pracach nad Kodeksem Dobrych Praktyk we Franczyzie w ramach zespołu ds. franczyzy przy rzeczniku MŚP spowodował, że Adam Abramowicz "podjął decyzję o przeniesieniu dalszych działań na rzecz wprowadzenia wypracowanych zasad w życie na poziom prac w Ministerstwie Sprawiedliwości". To efekt braku konsensusu w sprawie ostatecznego kształtu kodeksu podczas ostatniego spotkania zespołu roboczego, które odbyło się we wtorek 1 czerwca br. Teraz branży, która nie zdołała porozumieć się w zakresie kształtu samoregulacji, grozi odgórna regulacja.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ajent 02.06.2021

    dobrze aby zakaz konkurencji nie był dłuższy niż maksymalny termin wypowiedzenia, bo wtedy trening wypowiedzenia będzie tylko fikcyjny, dla tych którzy chcieliby dalej prowadzić swoją działalność samodzielnie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także