14.04.2020/12:00

Urządzenia przeciwdrobnoustrojowe pomagają chronić świadczeniodawców i pacjentów

W zglobalizowanym społeczeństwie, zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby zakaźne poprzez poprawę higieny rąk nigdy nie było tak ważne. Choroby zakaźne rozprzestrzeniają się zwykle w powietrzu przez kropelki lub przez kontakt z zanieczyszczoną powierzchnią. Dlatego amerykańskie centra kontroli i zapobiegania chorobom koncentrują się na higienie rąk i środkach ochrony osobistej (PPE) w swoich wytycznych dotyczących ochrony świadczeniodawców i pacjentów.

Jednym ze sposobów, w jaki menedżerowie kliniki mogą pomóc chronić pracowników służby zdrowia na pierwszym planie, jest wybór narzędzi i urządzeń mobilnych specjalnie zaprojektowanych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji. Jest to szczególnie ważne, gdy urządzenia mobilne przenoszą się z pokoju do pokoju z pielęgniarkami i lekarzami i mogą powodować ponowną infekcję pacjentów. Zatem higiena nie jest opcją, jest priorytetem.

Aby zapewnić pełne przestrzeganie tego priorytetu, medyczne czytniki kodów kreskowych Datalogic są wyposażone w obudowę wykonaną ze specjalnego tworzywa sztucznego. Plastik zawiera jony srebra, które zapobiegają rozwojowi patogennych bakterii i wirusów. Oligodynamiczny wpływ srebra uszkadza kluczowe enzymy w błonach komórkowych patogenów, zabijając je i spowalniając rozprzestrzenianie się infekcji. Tak więc suplementy te zmniejszają ryzyko, że bakterie i inne drobnoustroje pozostające na urządzeniach przemieszczą się między pacjentami a lekarzami.

Oprócz materiałów przeciwdrobnoustrojowych, obudowy Datalogic do medycznych skanerów kodów kreskowych i komputerów mobilnych są zaprojektowane tak, aby wytrzymywały trudne środki dezynfekujące stosowane w szpitalach. Obudowy skanera wytrzymują czyszczenie zgodne ze standardowymi przepisami dotyczącymi higieny szpitalnej. Powtarzane dziesiątki razy dziennie czyszczenie nie uszkodzi tych urządzeń, co jest nieuniknione przy stosowaniu zwykłych urządzeń konsumenckich.

Aby zapewnić łatwe i wydajne korzystanie z komputerów mobilnych Datalogic w sektorze opieki zdrowotnej, urządzenia mają dwie dodatkowe funkcje: bezprzewodowe ładowanie rozwiązujące najczęstszy, ze wszystkich urządzeń bezprzewodowych, problem awarii - utlenianie styków ładujących. Brak styków zwiększa niezawodność urządzenia i wydłuża jego żywotność, co zmniejsza całkowity koszt posiadania z powodu zmniejszonych uszkodzeń. Ponadto kontakty mogą stać się skupiskiem pyłu i pożywką dla zarazków. Bezprzewodowe ładowanie indukcyjne eliminuje te zagrożenia.

Wreszcie, ergonomiczna konstrukcja urządzeń Datalogic ułatwia umieszczenie ich na wózkach medycznych i pomaga zmniejszyć zmęczenie użytkownika związane z powtarzającymi się operacjami skanowania.

W dzisiejszym systemie opieki zdrowotnej komputery mobilne i skanery kodów kreskowych odgrywają ważną rolę w zwalczaniu infekcji i zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentów. Gwarantują one prawidłową identyfikację pacjentów, a jednocześnie pomagają zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Zastosowanie urządzeń zawierających dodatki przeciwdrobnoustrojowe i dezynfekujące, a także technologie ładowania bezprzewodowego pozwoli szpitalom zwiększyć wydajność personelu medycznego, zmniejszając jednocześnie ryzyko ponownego zakażenia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń mobilnych zaprojektowanych dla dostawców opieki zdrowotnej, odwiedź www.datalogic.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.