27.02.2020/11:10

Ustawa regulująca franczyzę w handlu coraz bardziej prawdopodobna [TYLKO U NAS]

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik spotkał się 11 lutego z franczyzobiorcami prowadzącymi sklepy i rozmawiał z nimi "o patologiach związanych z umowami franczyzy".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • bob 28.02.2020

  Są franczyzy i franczyzy, nie każda jest zła. Z drugiej strony kto tym biednym franczyzobiorcom kazał podpisywać umowę franczyzy ? Wiedzieli doskonale co robią. Liczyli nie wiadomo na co, nie wyszło i zrobił się wielki płacz. Kupują najdroższe samochody a później płacz, trzeba zacząć każdy od siebie.

 • Wyrolowany 27.02.2020

  Franczyzodawco mniej się na baczności. Mleko się wylało my wyrolowani franczyzobiorcy już nie odpuścimy.

 • Jamiro 27.02.2020

  Teraz czas na ruch franczyzobiorców Biedronki, którzy też płyną i płaca za błędy pracowników Magazynów Centralnych. Są obciążani brakami w dostawach i potem bulą po 30-40 tysięcy. Rekordzista z Lubuskiego popłynął 90 tysięcy.

 • Donald 27.02.2020

  a dlaczego nie poszerzyć zakresu do ogólnego usankcjonowania franczyz w prawie polskim ? Z jakim syfem walczy franczyza bankowa ( darmowa gałąź bankowa), z jakimi złodziejami na poziomie dyrektorów sieci zewnętrznych - można dramat napisać. Znamienne jest to, ze Polacy w tym Polscy przedsiębiorcy nie potrafią walczyć o swoje prawa gdzie po drugiej stronie występują pseudo rodacy uzależnieni od kolorów MSExcella wykazujący maxymalnie złą wolę ( lata indoktrynacji postkomuny w oparciu o nienawiść do swoich braci zbiera żniwa). Miejmy nadzieję, że instytucja RecznikaPP pomoże nam wszystkim a hochsztaplerzy odpowiedzialni za łamanie praw Przedsiębiorcy odpowiedzą z Art za swoje czyny

 • yelp 27.02.2020

  Zwykłe wypchnięcie kosztów z centrali - nie muszą zatrudniać pracowników na sklepie dlatego to przerzucają na franków - Ci chcąc zaoszczędzić albo dają pracę na czarno - i tak stworzona jest szara strefa, co do której takie sieci jak Ż może powiedzieć to nie my nie płacimy pełnej płacy - to oni - czyli franki. Niech tym się też zajmą.

 • Jan 27.02.2020

  Oczywiście że franczyzodawcy będą bronili sowich racji bo mają wszystkie koszty prowadzenia sklepu z głowy. Nic ich to nie kosztuje. A ludzie mają problem i to duży.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.