05.10.2021/18:44

Solidarność dogadała się z pracodawcami w sprawie niedziel! Są kolejne propozycje zmian w ustawie o zakazie handlu

Solidarność, Polska Izba Handlu i Konfederacja Lewiatan - czyli organizacje reprezentujące zarówno stronę pracowniczą, jak i stronę pracodawców - zwróciły się we wspólnym apelu do Senatu o poparcie kolejnych poprawek do ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta. Chodzi głównie o kwestie tego, kto i na jakich zasadach mógłby pracować w niedziele w małych sklepach.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Patryk 06.10.2021

  Rozumiem, że np. pracownicy ORLENu, czy kolei, restauracji , kin, autobusów miejskich, PKP, policjanci, żołnierze, strażacy, artyści to niewolnicy ? Zakaz handlu w niedziele to wymysł kościoła, któremu się podporządkował pis. Solidarność nie ma tu nic do gadania - to kolejna przystawka pisu. We wszystkich normalnych krajach handel w niedzielę funkcjonuje, jest tylko czasem regulowany aby zapewnić rotację otwartych w niedzielę sklepów. pis uważa Polskę za swój folwarki i uważa, że może się nie liczyć z Obywatelami.

 • x 06.10.2021

  antykomuch, Polska to nie Niemcy. W Niemczech pracuje się średnio krócej i zarabia się w sile nabywczej więcej. Poza tym, np. przy Berlinie są wybrane sklepy czynne w niedziele i do tego na dworcach też.

 • x 06.10.2021

  antykomuch, Polska to nie Niemcy. W Niemczech pracuje się średnio krócej i zarabia się w sile nabywczej więcej. Poza tym, np. przy Berlinie są wybrane sklepy czynne w niedziele i do tego na dworcach też.

 • Antykomuch 06.10.2021

  Żadnych układów układzików,wszystkie niedzielę ,ile mają być wolne od handlu.Czy my jesteśmy niewolnikami???W Niemczech, Austria,.........nie pracują

 • Kj 06.10.2021

  Ada a czy inne sklepy nie mogą zatrudniać emerytów i studentów? To bardziej pod sklep z logo owada, oni swego czasu rekrutowali na specjalne stanowiska emerytów np tylko do obsługi kasy

 • Ada 06.10.2021

  Chcą wprowadzenia "furtki" specjalnie pod pewne sklepy z płazem w logo?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także