11.07.2020/14:14

Użycie sformułowania ideologia LGBT na blogu eobuwie.pl spowodowało kryzys wizerunkowy 

Burza na Twitterze po wpisie marki eobuwie.pl potwierdza to, że w internecie nic nie ginie. Stwierdzenie użyte przez osobę zatrudnioną do pisania firmowego bloga, może przysporzyć firmie kłopotów wiele miesięcy później.

We wrześniu 2019 r. Eobuwie opublikowało na swoim blogu wpis o znaczeniu kolorów sznurowadeł w glanach. Zdjęcie czarnych butów z różowymi sznurówkami opatrzono komentarzem: „Różowe sznurówki w glanach mogą, ale nie muszą, świadczyć o homoseksualnej orientacji osoby, która je nosi. W obecnych czasach może to być także wyraz poparcia dla ideologii LGBT”.

Zapomniany wcześniej post, teraz wywołał burzę na Twitterze. W ciągu zaledwie kilku godzin hashtag  #eobuwieisoverparty stał się jednym z najpopularniejszych w dniu 9 lipca br. po tym jak jedna z internautek nagłośniła sprawę, bo firma nie odpowiadała na jej apele o usunięcie posta.

Isoverparty jest popularnym hashtagiem na Twitterze. Użycie takiego oznaczenia w stosunku do osób, marek, firm czy instytucji to dezaprobata ich postępowania lub podkreślenie utraty reputacji. 

Teraz Eobuwie.pl przeprasza za wpis na blogu. 

„Tekst zamieszczony na blogu Eobuwie we wrześniu 2019, autorstwa jednej z mikroinfluencerek, na temat Kolory sznurówek do glanów – co oznaczają? z założenia miał mieć neutralny charakter. Niestety z powodu niefortunnie dobranych sformułowań mógł zostać odebrany negatywnie, za co bardzo przepraszamy” – podaje firma w oficjalnym oświadczeniu.

Eobuwie dodaje, że tekst z bloga został usunięty. „Możemy zapewnić, że ta sytuacja spowodowała, że redakcja bloga będzie na przyszłość jeszcze staranniej dobierać słowa, tak by treści na stronie nie pozostawiały wątpliwości co do tego, że szacunek wobec drugiego człowieka jest jedną z kluczowych wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy” – przekonuje firma.


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.