23.03.2020/08:20

Van Pur przeznaczy 2 mln zł na walkę z koronawirusem. Wspomoże szpitale i lokalny biznes

Browar Van Pur, producent marek Łomża, Karpackie czy Cortes, włącza się do walki z pandemią koronawirusa w Polsce. Spółka przeznaczy w sumie 2 mln zł: połowę przekaże na wsparcie szpitali, a  drugą część przeznaczy na Fundusz dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 

Pieniądze z firmy Van Pur trafią do najbardziej potrzebujących szpitali w okolicach zakładów należących do grupy. Kwota zasili środki służby zdrowia na zakup najważniejszego sprzętu medycznego, środków ochrony oraz wsparcie personelu.

– Wyrażamy najwyższy szacunek dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy dzielnie walczą z zagrożeniem epidemicznym. Mając na uwadze bardzo trudną sytuacje, zdrowie naszych klientów, pracowników i ich rodzin podjęliśmy decyzje o przekazaniu 2 milionów złotych na pomoc szpitalom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom – powiedziała Jagoda Iwańczuk, prezes Van Pur. 

Spółka wesprze też małe i średnie przedsiębiorstwa z rejonu podkarpacia, aby ograniczyć negatywne, ekonomiczne skutki pandemii. Na ten cel Van Pur przeznaczy 1 mln zł i uruchomi lokalny fundusz solidarnościowy aby pomóc przedsiębiorcom, którzy na skutek pandemii mają lub mogą mieć problemy z kontynuacją działalności.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.