12.01.2022/19:36

Viktor Orban wprowadza regulowane ceny żywności! Od lutego na Węgrzech limity cen podstawowych produktów spożywczych

Premier Węgier Viktor Orban ogłosił, że od początku lutego wprowadzone zostają limity cen na sześć produktów spożywczych. Ceny mają wrócić do poziomu z 15 października zeszłego roku. Czy polski rząd pójdzie tą samą drogą?

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Nickt 17.01.2022

  No to rób. Tylko gdzie ta twoja POstkomuna ma jakiś realny, rozsądny program? Cały wasz program to agresywna walka z demokratycznie wybranym obozem rządzącym. Zawiść, nienawiść, hejt, kłamstwa, trolling i pomówienia. I piszę to wcale nie jako zwolennik PiS, a jedynie osoba, która wybrała mniejsze zło. Nigdy więcej tusków, nowaków, kopaczek, rostowskich, rychów, zbychów i innych "ekspertów" u władzy.

 • Jacek 17.01.2022

  Porządek to trzeba zrobić ze złodziejami z mafii pisowskiej

 • Nickt 14.01.2022

  A "kartki" to akurat handlowcy sami wprowadzili. Od lat obowiązują limity przy zakupie mięsa i wielu innych artykułów promocyjnych. Również firmy dowożące online robią tak samo - niejednokrotnie wydzielają po parę sztuk danego produktu.

 • Nickt 14.01.2022

  No skoro przez te 33 lata handlowcy nie oduczyli się cwaniactwa i żerowania na ludziach to niestety, czas zacząć robić z tym porządek innymi metodami. Ja dziękuję bardzo za taki wolny rynek gdzie zamiast rzeczywistej konkurencji dominują ewidentne zmowy cenowe.

 • Wiktor O. 14.01.2022

  "I co, zdziwko? Jednak trzeba w ten sposób i nie tylko w Polsce powstają podobne pomysły jak widać."
  Kolego, ale gdzie powstają takie pomysły? Na Węgrzech... też mi autorytet. No proszę Cię.

 • Lord Voldemort 13.01.2022

  I tak w Europie Wschodniej po 33 latach skończyła się gospodarka rynkowa.

 • Lord Voldemort 13.01.2022

  I tak po 30 latach w Europie Wschodniej skończyła się gospodarka rynkowa i wróciliśmy do gospodarki nakazowo rozdzielczej

 • Jasio 13.01.2022

  Oczywiście, że podobne pomysły powstają nie tylko w Polsce - są także w takich krajach jak Wenezuela, Kuba, Korea Północna, Białoruś,

 • Bartłomiej 13.01.2022

  Pis obiecał Polskę w ruinie i konsekwentnie to realizuje - doprowadzenie do wysokiej inflacji, fikcyjny budżet z fikcyjną planowaną inflacją 3,3% i setki miliardów w różnych pozabudżetowych funduszach, z których kasa płynie bez kontroli do nie wiadomo kogo i nie wiadomo na co ( a raczej wiadomo), izolacja Polski w świecie, nieprzygotowanie wojska polskiego do obrony, nepotyzm, korupcja i niekompetencja wśród aparatczyków pisu pracujących w spółkach skarnu państwa i różnych urzędach mniej lub bardziej niepotrzebnych. A to tylko czubek góry lodowej szkodnictwa pisu.

 • JKK 13.01.2022

  Przecież to jak w socjaliźmie, ceny regulowane odgórnie. Następny krok to będą kartki.

 • Nickt 13.01.2022

  I co, zdziwko? Jednak trzeba w ten sposób i nie tylko w Polsce powstają podobne pomysły jak widać. Sytuacja jest nietypowa, a więc i wymaga nietypowych kroków. I niech handel nie płacze bo handel doskonale wie, że podbija sobie marże w sposób całkowicie nieuzasadniony, przyczyniając się do nakręcania spirali inflacyjnej.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także