16.04.2013/15:36

Visa obniży stawki interchange zgodnie z rekomendacją NBP

Komitet Decyzyjny Visa Polska poparł plan obniżek stawek opłat interchange na lata 2014-2017 dla płatności dokonywanych kartami Visa w Polsce, zgodny z harmonogramem przewidzianym przez Narodowy Bank Polski – podaje firma w komunikacie.

Od początku stycznia 2014 roku maksymalna stawka interchange dla debetowych kart Visa wydawanych klientom indywidualnym wyniesie 1 proc. i będzie stopniowo obniżana do 0,7 proc. w 2017 roku. Maksymalna stawka dla kredytowych kart Visa wydawanych klientom indywidualnym wyniesie 1,11 proc. od początku stycznia przyszłego roku i będzie redukowana do 0,84 proc. w 2017 roku. Visa Europe podkreśla, że jest przeciwna obciążaniu przez MasterCard agentów rozliczeniowych opłatą powiązaną z obrotami dokonanymi kartami płatniczymi, w szczególności z obrotami dokonywanymi za pomocą kart Visa. – Ta opłata jest w efekcie podnoszeniem opłaty interchange tylnymi drzwiami – uważa Visa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.