22.02.2017/12:22

Visa otwiera nowe Centrum Innowacji w Londynie

Jest to największe ze wszystkich działających obecnie Centrów Innowacji, o powierzchni ponad 1 tys. mkw. Będzie ono miejscem współpracy z europejskimi partnerami na rzecz nowych sposobów płacenia za usługi i zakupy. Centrum pozwoli na zaprezentowanie w praktyce zastosowań wirtualnej rzeczywistości, rozwiązań biometrycznych i internetu rzeczy.

21 lutego Visa Inc. ogłosiła dziś otwarcie swojego londyńskiego Centrum Innowacji, mieszczącego się w budynku europejskiej centrali organizacji w dzielnicy Paddington. To największe ze wszystkich dotychczas uruchomionych Centrów Innowacji, o powierzchni ponad 1 tys. mkw, zapewni przyjazną przestrzeń do projektowania i rozwijania rozwiązań płatniczych nowej generacji we współpracy z instytucjami finansowymi, detalistami i innymi partnerami Visa.

Londyńskie Centrum Innowacji umożliwi zobaczenie m.in. praktycznych zastosowań internetu rzeczy w połączonym z siecią samochodzie czy urządzeniach domowych – na przykład do dokonywania płatności za ubezpieczenie samochodowe lub składania zamówień na produkty spożywcze prosto z lodówki. Centrum pozwoli również poznać koncepcję handlu detalicznego przyszłości poprzez użycie rozwiązań wirtualnej rzeczywistości do wybrania najlepszego miejsca na zawodach Formuły E czy też zastosowanie uwierzytelniania biometrycznego przy zakupie biletu.

Londyńskie centrum dołącza do globalnej sieci centrów i biur innowacji działających w czołowych ośrodkach rozwoju nowych technologii: Berlinie, Dubaju, Miami, San Francisco, Singapurze, Sao Paulo i Tel Awiwie.

- Otwarcie Centrum Innowacji w Londynie doskonale odpowiada na potrzeby polskich banków, stanowiąc wsparcie naszych wspólnych działań lokalnych, w wyniku których powstanie w Warszawie inkubator innowacji Visa. Będzie on czerpać z zasobów londyńskiego centrum, któremu w przyszłości także chcielibyśmy oferować rozwiązania opracowane przez nasz inkubator i sprawdzone na polskim rynku – powiedziała Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Inkubator innowacji w Warszawie jest wynikiem wspólnej inicjatywy banków zrzeszonych w organizacji Visa Polska oraz Visa. Jego uruchomienie planowane jest na II kwartał br. Inkubator będzie skupiał się na opracowywaniu – wspólnie z podmiotami krajowymi – rozwiązań mających wspierać rozwój płatności i cyfryzację polskiej gospodarki. Cztery główne obszary, na których w pierwszej kolejności skupią się prace zespołu inkubatora, to: płatności nowej generacji oraz sieć ich akceptacji; rozwiązania dla inteligentnych miast i rozwiązania wynikające z koncepcji internetu rzeczy; rozwiązania służące weryfikacji i uwierzytelnianiu płatności; wykorzystanie danych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.