23.01.2020/09:15

Vistula zmienia zarząd. Jerzy Mazgaj dostał pełnomocnictwo od rady nadzorczej

Rada nadzorcza Vistuli upoważniła jej przewodniczącego, a zarazem posiadacza 8,3 proc. odzieżowej grupy, do rozpoczęcia poszukiwań nowych członków zarządu. To efekt zmian, które zaszły niedawno u sterów firmy.

Sprawę opisuje Puls Biznesu. Gazeta przypomina, że tuż przed końcem 2019 roku spółkę opuścił Mateusz Żmijewski, który z Mazgajem współpracował od kilkudziesięciu lat, a w Vistuli odpowiadał za pion finansowy. Gazeta spekuluje także, że ze spółką już niebawem może pożegnać się także Grzegorz Pilch, prezes VRG, właściciela Vistuli, który z Mazgajem również związany jest od prawie 20 lat.

To o tyle zaskakujące, że w 2019 roku przychody firmy wzrosły o 32,4 proc. i przekroczyły próg 1 mld złotych. Marża brutto urosła do 52 proc.

Jak podkreśla PB sporym zaskoczeniem dla rynku była informacja, która pojawiła się we wtorek 21 stycznia. Rada nadzorcza VRG upoważniła jej przewodniczącego do podjęcia wszystkich czynności niezbędnych m.in. do zawarcia umowy z zewnętrznym podmiotem, którego zadaniem będzie poszukiwanie kandydatów do zarządu.

Mazgaj skomentował sytuację przyznając, że to zwyczajny proces rekrutacyjny, wynikający z rosnących potrzeb VRG. – Spółka ma przed sobą nowe wyzwania, więc chcemy po prostu wzmocnić zarząd i przystosować go do większej skali działalności oraz podzielić kompetencje w taki sposób, by poszczególni menadżerowie byli skupieni na swoich działkach – powiedział "PB" były właściciel Almy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.