19.01.2017/14:13

W 2017 r. Carrefour chce utrzymać w Polsce dotychczasowe tempo rozwoju

Zakończenie modernizacji aż siedem centrów handlowych, w tym wielkie otwarcie najważniejszej inwestycji firmy - Galerii Morena. Tak Carrefour Polska podsumowuje 2016 rok na rynku nieruchomości komercyjnych. W minionych miesiącach firma kontynuowała także inwestycje w rozbudowę swojego portfela hiper- i supermarketów. Tempo rozwoju ma zostać utrzymane również w 2017 roku.

Rok 2016 był dla Carrefour Polska niezwykle owocny. To efekt konsekwentnie realizowanej przez firmę strategii rozbudowy, remodelingu oraz rekomercjalizacji obiektów znajdujących się w portfolio francuskiej sieci handlowej. Celem przyjętej polityki jest przede wszystkim zagwarantowanie klientom nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni zakupowej, a także dostarczenie różnorodnej i ciekawej oferty handlowej.

- Uważnie obserwujemy trendy na rynku centrów handlowych, a także wsłuchujemy się w potrzeby lokalnej społeczności. W odpowiedzi na nie podejmujemy decyzje o modernizacji naszych obiektów. Poczynione przez nas w zeszłym roku inwestycje pozwoliły nam osiągnąć nasze główne cele - zaoferować klientom przyjemne zakupy, a najemcom nowe możliwości rozwoju. Potwierdza to pozytywny trend w odwiedzalności naszych obiektów, a także liczne przedłużone lub podpisane z najemcami umowy - mówi Ronan Martin, Wiceprezes Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych.

Na koniec 2016 roku Carrefour mógł się pochwalić przeprowadzeniem aż siedmiu kompleksowych modernizacji centrów handlowych znajdujących się w portfelu firmy. Najważniejszą inwestycją, a także największym przedsięwzięciem na krajowym rynku nieruchomości komercyjnych, była rozbudowa gdańskiej Galerii Morena, w wyniku której powierzchnia najmu tego obiektu wzrosła do 33 tysięcy mkw. Od maja klienci mają tam do dyspozycji niemal 80 sklepów popularnych i lubianych marek, nowoczesny food-court połączony z odkrytym, przestronnym tarasem z funkcją wypoczynkową, a także wewnętrzne strefy zabaw dla dzieci. Z kolei w październiku strefę rozrywkową galerii wzbogaciło pierwsze w Trójmieście nowoczesnej kino - Cinema 3D. O sukcesie inwestycji najlepiej świadczy wzrost odwiedzin Galerii.

W ciągu roku Carrefour przeprowadził także remodeling swoich centrów handlowych między innymi w Starogardzie Gdańskim, Bydgoszczy, Tczewie czy Łodzi. Zeszłorocznym sukcesem Carrefour było również otrzymanie pozwolenia na budowę Metropolitan Outlet – projektu, który ma powstać na skutek gruntownej przebudowy funkcjonującego obecnie Centrum Handlowego Glinki.

- Zdajemy sobie sprawę z potencjału posiadanych przez nas obiektów, dlatego sukcesywnie dążymy do ich rozwoju. Centra handlowe Carrefour w Polsce zajmują obecnie powierzchnię ponad 230 tysięcy mkw. GLA. Chcemy, aby stanowiły one dla klientów, ale i dla najemców, atrakcyjną alternatywę dla nowo powstających galerii handlowych. Wymaga to od nas ogromnego zaangażowania, którego z przyjemnością się podejmujemy – dodaje Ronan Martin.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.