03.09.2016/10:15

W Białymstoku ruszył EkoBazar

W galerii handlowej Atrium Biała w Białymstoku ruszył EkoBazar z żywnością od wyselekcjonowanych lokalnych dostawców. To inicjatywa Stowarzyszenia Agencja Ekorozwoju Zielone Płuca Polski – podaje „Gazeta Wyborcza Białystok”.

Stowarzyszenie nawiązało kontakty z licznymi ekologicznymi producentami, z Podlasia, choć jest też też nawet kilka produktów prosto z Grecji. Klienci mogą tu kupić m.in. maliny, marchew, cukinie, czerwone ziemniaki, kapustę itp.

To wyłącznie produkty certyfikowane, ze znakiem unijnym, albo z znakiem ekologicznym, świadczącym o tym, że są niepryskane chemią, bez pestycydów i metali ciężkich. Są też przetwory warzywne i owocowe, pieczywo na zakwasie, wyroby bezglutenowe – donosi białostocki oddział „GW”.

Eko Bazar ruszył 2 września. Ma działać regularnie co tydzień od piątku do niedzieli w godzinach pracy galerii. Dostawy są robione na bieżąco. Wiosną przyszłego roku podobna oferta pojawi się też przy ul. Lipowej w Białymstoku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.