03.05.2020/11:57

W czasie pandemii KAS uprościła procedury w zakresie skażania alkoholu

Krajowa Administracja Skarbowa nadzoruje produkcję spirytusu, z którego wytwarza się płyn dezynfekcyjny. KAS uprościła także procedury w zakresie skażania alkoholu.

Krajowa Administracja Skarbowa nadzoruje produkcję spirytusu, z którego wytwarza się środki dezynfekcyjne. Takie działania zwiększają dostępność preparatów dezynfekcyjnych i wspierają zwalczanie koronawirusa.

Spirytus jest wyrobem akcyzowym, dlatego jego produkcja i przerób, w tym np. skażanie, podlega kontroli sprawowanej przez urzędy celno-skarbowe. Dlatego KAS uprościła procedury w zakresie skażania alkoholu, z którego wytwarza się płyn dezynfekcyjny. 

Gdy wybuchła w Polsce pandemia koronawirusa, wiele zakładów przemysłowych rozszerzyło swoją działalność o produkcję płynów do dezynfekcji. Okazało się bowiem, że zapotrzebowanie polskiego rynku na ten produkt (podobnie jak na maseczki ochronne) jest zdecydowanie większe podaż.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.