23.12.2016/13:50

W. Kruszewski, Lewiatan Holding: 100 nowych sklepów i 10-proc. wzrost sprzedaży w 2017r.

Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding postawił przed siecią Lewiatan na 2017 r. p ambitne cele biznesowe. Firma chce opracować projekt remodelingu sklepów, wdrożyć system IT, rozwijać ofertę produktów marki własnej, otworzyć ok. 100 sklepów i zwiększyć sprzedaż o ok. 10 proc.

Wojciech Kruszewski podkreśla, że priorytetowym zadaniem dla Lewiatan Holding jest realizacja działań przynoszących bezpośrednie korzyści franczyzobiorcom Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan.

- Planujemy opracowanie projektu remodelingu placówek handlowych w zakresie wizualizacji wewnętrznej i optymalizacji powierzchni handlowej, by kreować nowy wizerunek naszych sklepów; nowoczesnych i przyjaznych dla klientów – mówi Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding.

I dodaje: - Będziemy kontynuować wdrażanie systemu informatycznego usprawniającego zarządzanie siecią.

- W polityce rozwoju i ekspansji Lewiatana planujemy podtrzymanie tendencji przyrostowych. Szacujemy, że liczba sklepów Lewiatan zwiększy się o około 100 placówek, średnia powierzchnia sprzedaży wzrośnie o około 5 proc., a obroty zwyżkują o ok. 10 proc. – wylicza Wojciech Kruszewski.

- Skoncentrujemy się także na działaniach zwiększających udział w łącznym obrocie produktów marki własnej Lewiatan oraz towarów objętych centralnymi kontraktami handlowymi – dodaje.

- Na rok 2017 zaplanowaliśmy ponadto szereg aktywności marketingowych modelujących działania proklienckie, by poszerzać grono lojalnych klientów naszych sklepów. Stawiamy także na rozwój kompetencji pracowników poprzez nowoczesny system szkoleń. Nadrzędnym celem biznesowym jest umacnianie pozycji naszych franczyzobiorców, by wciąż mogli się dynamicznie rozwijać i skutecznie konkurować na rynku – podsumowuje prezes Lewiatan Holding.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan  powstała w 1994 roku jako organizacja zrzeszająca kupców, prowadzących działalność handlową. Sieć konsoliduje obecnie ponad 3000 placówek handlowych oraz chce nadal intensywnie się rozwijać. Spółka Lewiatan Holding jest częścią Grupy Eurocash.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • dodi 16.12.2017

  Lewiatan niezgodnie z faktem używa sformułowania polska sieć handlowa a nie portugalska sieć handlowa jak powinno być.

 • Franczyzobiorca 28.12.2016

  Sklepy Lewiatana są w 100% własnością polskich, niezależnych przedsiębiorców. Nie mają żadnych związków kapitałowych ani żadnej zależności od Eurocashu. Kupują towary od dostawców, hurtowni, którzy oferują najlepsze ceny.

 • sorry 28.12.2016

  Sorry ale Eurocash jest polski czy się to Wam podoba czy nie... Nie ma żadnego oddziału w Portugalii itp. a jedynie w Polsce i to się liczy.

 • do Mariana G 28.12.2016

  Czy to jest polska sieć ?
  100% sklepów pod szyldem Lewiatana jest prowadzonych przez polskich przedsiębiorców ........
  Eurocash ma udziały , ale tylko w szyldzie ....
  Eurocash nie jest właścicielem sklepów , które są uczestnikami sieci Lewiatan !
  Tak LEWIATAN TO POLSKA SIEĆ !

 • Marian G 28.12.2016

  W Lewiatanie Holding ponad 70% udziałów ma Eurocash, w terenie 9 spółek regionalnych jest w 100% własnością Portugalczyków....czy to jest polska sieć ?

 • Britcom5 27.12.2016

  "rozwój kompetencji pracowników" - to powinien być dla Prezesa podstawowy cel

 • Guz 27.12.2016

  o proszę, polska sieć handlowa, a jednak rozwija się

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.