05.12.2017/12:20

W listopadzie Polacy spędzili na przeglądaniu gazetek promocyjnych ponad 65 lat

Polacy coraz chętniej korzystają z cyfrowych gazetek sieci handlowych. Według platformy Moja Gazetka, na czele najczęściej czytanych materiałów znajdują się gazetki Biedronki i Lidla.

- W jednym z najbardziej gorących miesięcy zakupowych – w listopadzie łączny czas spędzony przez użytkowników na przeglądaniu gazetek promocyjnych w serwisie Moja Gazetka to ponad 65 lata, a rok wcześnie, w tym samym okresie to ponad 30 lat, a w listopadzie 2015 – 21 lat - mówi Michał Machniak, szef projektu Moja Gazetka.

Jak wynika z badań, zdecydowanym liderem w kategorii "Supermarkety" jest Biedronka. Drugi w klasyfikacji Lidl zanotował dwukrotnie mniejszą liczbę wejść od największego konkurenta.

Jeśli chodzi o hipermarkety, tu konkurencja jest znacznie bardziej wyrównana. Na pierwszym miejscu plasuje się w Tesco. Dwa kolejne miejsca (Auchan i Kaufland) dzieli zaledwie 11 tys. wejść. Następny w kolejce Carrefour traci do konkurentów około 20 proc.

Moja Gazetka uwzględniła także inne sklepy. Tu zdecydowanym liderem jest Pepco. Ma niemal dwa razy więcej wejść niż Jysk. Między kolejnymi firmami różnice nie są wielkie.

Serwis zbadał również łączny czas spędzony na przeglądaniu gazetek danej sieci. Wyniki są interesujące. -  O ile w przypadku dyskontów klasyfikacja wygląda podobnie, jak w liczbie wejść (pierwsze trzy miejsca to Biedronka, Lidl i Netto), o tyle w hipermarketów Kaufland wyprzedził Auchan (497 dni do 475 dni). Zdaniem przedstawicieli serwisu wynika to z wielkości gazetek sieci, która mają zazwyczaj kilkadziesiąt stron - mówi Michał Machniak.

Duże przetasowania widoczne są również w kategorii "inne sklepy". Tu miejsce na fotelu lidera zajął Lidl przed Pepco.

Przez Moją Gazetkę przewija się około 7200 gazetek w ciągu roku, które należą do około 80 sieci handlowych. Daje około 600 różnych gazetek miesięcznie. Moja Gazetka obecnie ma około 800 tys. instalacji. Obecnie Moja Gazetka dostępna jest dla urządzeń z Androidem, iOS, Windows (również na komputer), a nawet BlackBerry .

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.