06.05.2020/08:50

W Niemczech największe zakupy na zapas robili młodzi konsumenci [BADANIE]

Z badań przeprowadzonych w Niemczech przez firmę Nielsen wynika, że największe zapasy leków, środków czystości i trwałej żywności robili młodzi konsumenci, w wieku od 18 do 29 lat – podaje Interia.

Aż 43 proc. Niemców w wieku 18-29 lat kupiło więcej leków niż zwykle. Tak samo postąpiło 34 proc. klientów w wieku 30-39 lat, a tylko 15 proc. osób w wieku 50-59 lat i 9 proc. seniorów 60+. Młodzież kupowała na zapas także żywność, papier toaletowy czy mydło – 53 proc. – w przypadku starszych konsumentów było to odpowiednio 51 proc., 24 proc. i 19 proc.

Z badań cytowanych przez portal Interia wynika, że więcej kupowały liczniejsze rodziny, ludzie z wyższym wykształceniem i gospodarstwa o wyższych dochodach. Konsumenci obawiali się, że leków i innych artykułów codziennego użytku może zabraknąć. Ich obawy okazały się jednak nieuzasadnione.

Czytaj więcej na stronie interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.