30.07.2018/12:20

W papryce z Lidla wykryto zbyt dużo ethephonu. Partia produktu wycofana z rynku

Sieć Lidl wycofała z polskiego rynku partię papryki, która była sprzedawana między 17 a 21 lipca br. Powodem jest przekroczenie w jednej partii produktu dopuszczalnego poziomu ethephonu.

Ze sklepów Lidla wycofana została polska papryka słodka sprzedawana luzem (nr artykułu 82630), o numerze partii L 28/07. Decyzja taka podjęta została po tym, jak wewnętrzne badania Lidla wykazały przekroczenie w papryce norm dot. obecności wspomnianego związku chemicznego.

- Wszystkie inne produkty, z uwzględnieniem innych papryk słodkich, sprzedawane przez Lidl w Polsce nie są objęte wycofaniem - podkreśliła sieć.

Ethephon to związek stosowany w rolnictwie, wspomagający wzrost roślin. Związek chemiczny może powodować wystąpienie "łagodnych, przejściowych objawów, takich jak częstsze oddawanie moczu czy biegunka" - podał Lidl, podkreślając, że z tego względu nie zaleca się dalszego spożywania produktu.

- W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy, zwrotowi podlega towar zakupiony w dniach 17-21 lipca 2018 r. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl po okazaniu paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony - oświadczył Lidl, przepraszając za zaistniałą sytuację.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.