07.10.2020/09:50

W pół roku zniknęło 1200 sklepów. Zyskują dyskonty i supermarkety

Tylko od stycznia do czerwca z polskiej mapy handlu zniknęło ponad tysiąc małych sklepów spożywczych. Pandemia nie wyhamowała trwającego od dawna trendu.

O sprawie pisze Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na dane agencji Nielsena. Podkreśla, że razem z wprowadzeniem lockdownu pogorszyła się sytuacja finansowa Polaków, a co za tym idzie, zaczęli oni poszukiwać tańszych produktów.

Te oferuję przede wszystkim duże sklepy spożywcze oraz dyskonty. Tych pierwszych przybyło w okresie styczeń-czerwiec 270, a liczba dyskontów zwiększyła się o 128. I to właśnie dyskonty zanotowały w pierwszym półroczu największy wzrost udziału w zakupach.

Gazeta podkreśla też, że spadła liczba wizyt w sklepie. W pierwszym półroczu 2019 roku polska rodzina odwiedzała sklep przeciętnie 187 razy. Teraz ta liczba to 165 wizyt.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także