14.01.2019/10:11

W Polsce ubywa bankomatów

Już poniżej 23 tys. bankomatów działa obecnie w Polsce. To ogólnoświatowy trend. Liczba transakcji utrzymuje się jednak na podobnym poziomie.

O sprawie pisze portal prnews.pl, powołując się na dane Narodowego Banku Polskiego. Na koniec III kwartału 2018 roku liczba bankomatów w Polsce spadła do 22 987. Było ich o 316 mniej niż w czerwcu zeszłego roku oraz o 764 mniej, aniżeli na początku 2017 roku. Liczba transakcji jest jednak podobna. W III kwartale poprzedniego roku Polacy dokonali 167 mln wypłat na kwotę 87 mld zł. Rośnie liczba wpłat do urządzeń samoobsługowych. W okresie lipiec-wrzesień 2018 roku wpłacono o 4 mld zł, więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Więcej na portalu prnews.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Czytelnik 14.01.2019

    Ubywa bo są systematycznie wysadzane w powietrze. Kiedy ludzie z Euronetu i innych sieci pójdą po rozum do głowy i przestaną ustawiać swoje maszyny jako wolnostojące? Czy ktoś musi zginąć w trakcie któregoś wybuchu żeby przestali to robić?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.