10.07.2020/08:12

W przyszłym roku inflacja może sięgnąć 4,5 proc.

Polska jest liderem prognoz Komisji Europejskich, ale nie zawsze jest się czym chwalić. Na koniec przyszłego roku inflacja może być trzy razy wyższa niż szacowana średnia dla Unii Europejskiej. Trzeba jednak podkreślić, że początek roku dla konsumentów będzie łagodniejszy – podaje money.pl.

Komisja Europejska w najnowszych prognozach ocenia, że ekonomiczne skutki środków izolacji są poważniejsze niż początkowo przewidywano. Jak czytamy w money.pl, Polska w raporcie KE pod względem skali spadku PKB w tym roku wypada najlepiej w UE. Można więc wnioskować, że jesteśmy stosunkowo odporni na kryzys. Niestety tego samego nie można powiedzieć w kontekście cen.

Money.pl wskazuje, że już bieżące dane Eurostatu pokazują, że w Polsce ceny rosną w najszybszym tempie w UE. A mowa o inflacji w maju na poziomie 3,4 proc. (według wskaźnika HICP). Co więcej, podwyżki mogą być jeszcze większe. W czwartym kwartale 2021 roku inflacja może sięgnąć 4,5 proc. - prognozuje KE.

Więcej w money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.