19.04.2017/16:59

W sklepach Biedronka można płacić aplikacją Android Pay firmy Google

Polscy klienci sklepów, punktów usługowych, czy kawiarni mogą od niedawna płacić w Polsce za pomocą aplikacji Android Pay. Firma Google poinformowała o kilku zmianach, które sprawią, że korzystanie z Androida Pay będzie jeszcze wygodniejsze. Co więcej, za pomocą aplikacji będzie można płacić w ponad 2700 sklepach sieci Biedronka.

Firma Google poinformowała, że klienci MBanku mogą już korzystać z Androida Pay jeśli używają kart debetowych lub kredytowych Mastercard. W dalszej części roku płatności Androidem Pay będą dostępne również dla posiadaczy kart Visa w MBanku. MBank jest jednym z pierwszych banków na świecie i pierwszym w Europie, który wprowadził pełną integrację z Androidem Pay w swojej aplikacji mobilnej. Dzięki temu nową kartę do płatności Androidem Pay można dodać bezpośrednio w aplikacji banku.

Androida Pay można też używać mając kartę debetową lub kredytową Mastercard lub Visa w Alior Banku, BZ WBK, Nest Banku i T-Mobile Usługi Bankowe. Do listy obsługiwanych banków niebawem dołączy też Eurobank. Androidem Pay możecie płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard lub Visa, czyli w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce. W gronie partnerów znalazła się również największa sieć detaliczna w Polsce, Biedronka.

Android Pay pozwala na dokonywanie płatności także, gdy klienci robią zakupy w aplikacjach mobilnych – już teraz z Androida Pay mogą korzystać użytkownicy aplikacji Allegro i Uber, a niebawem taka możliwość pojawi się także w Ceneo, iTaxi, Pyszne.pl i kolejnych aplikacjach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.